24 Kasım Öğretmenler Günü Sözleri ve Mesajları

Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım 1928, o tarihten beri her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Öğrenciler öğretmenlerine hediyeler alır, onlara güzel öğretmenler günü mesajları gönderir ve öğretmenler günü sözleri söyler.

Öğretmenlik çok fedakarlık isteyen bir meslektir. Hasta olursanız öğrencilerinizin dersi boş kalır, moralinizin bozuk olma lüksü yoktur çünkü her derste aynı enerjiyle öğrencilere ders anlatmalı ve onlara pozitif enerji vermelisiniz. Atanayaman öğretmenlerin çektikleri ve zorlu hava koşullarında ders vermek zorunda olan öğretmenlerin özverileri yılda bir gün yani 24 Kasım‘da takdir edilmelidir.

Öğretmenler Günüyle İlgili Güzel Sözler

Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmen güneş gibidir. Öğrencilere ışık tutar. Onları aydınlatır. İyi ki varsınız öğretmenim.

öğretmenler günü sözleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda zihni aydın, fikri hür bireyler yetiştirdiğiniz için öğretmenler gününüz kut olsun!

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Vazifenizin kutsallığı karşısında saygı ile eğiliyorum. Öğretmenler Gününüzü Kutlar, Sağlık, Mutluluk Ve Esenlikler Dilerim.

Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve ögretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Ögretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

öğretmenler günü için sözler

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Karanlık Dünyama ışıksın, Benim canım öğretmenim.

24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Söylenmiş Ünlü Sözler

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Socrates)
Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. (Diyojen)
Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir. (Horace Mann)

Mustafa Kemal Atatürk’ün Öğretmenler İçin Söylediği Sözler

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Mustafa Kemal Atatürk)
En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. (Mustafa Kemal Atatürk)

atatürk öğretmen sözler

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. (Mustafa Kemal Atatürk)
Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. (Mustafa Kemal Atatürk)
Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Mustafa Kemal Atatürk)