Anne Sütünü Artırıcı Bitkisel Kürler

Anne sütünü artırmak için neler yapılmalı? Doğal ve bitkisel kürlerle anne sütünü arttırmak mümkün mü? Anne sütü neden azalır?

Kadınlar için en büyük sorumluluk bir bebeği olduğunda başlar. Bebeği büyütene kadar çeşit çeşit problemle karşılaşmak mümkündür. Yeni doğan bebeklerde ilk altı ay anne sütü tüketmesi önerilir. Ama bazı kadınlarda anne sütünün çok az olduğu, bebeğe yetmediği ya da hiç olmadığı söylenmektedir.

emziren-anne

Annenin sütünün erken bir zamanda azalmasının bir çok nedeni olabilir. Emziren kadınların özellikle mevsimin dışında yetişen hormonlu besinler tüketmemesini öneriyorum.

Bunun dışında ebter tohumlu yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Genleriyle oynanmış tohumlar günümüzde çok fazla artmış ve artık ayırt edilemez duruma gelmiştir. Bunların başında mısır gelmektedir. Mısır hem hamileler hem de emziren kadınların tüketmemesi gereken bir besin.

Anne Sütünü Artırıcı Bitkisel Kürler
Anne sütünü artıran kürler ise taze beyaz üzüm, dereotu, incir, havuç, taze beyaz dut, haşlanmış taze beyaz dut kurusu, ananas, kereviz, çilek, rezene çayı ve teredir.

Bir cevap yazın