Ayva Çekirdeği Maskesi

Yüzünüzde her geçen gün sivilceler artıyor mu? Ya da bu sivilcelerden kurtulamıyor musunuz? Ciltte oluşan sivilceler, yağ bezeleri, cilt lekeleri, akneler özellikle ergenlik döneminde birçok bireyde oluşmakta ve fazlasıyla rahatsız etmektedir.

Cildinin pürüzsüz ve canlı olmasını herkes ister. Hatta bunun için doktora gidip tonlarca ilaç kullanılır. Ya da cilde tonlarca krem sürülür. Bu gibi kimyasal madde içerikli ürünleri kullanmanızı pek tavsiye etmemekteyim. Bu ürünler cildinizi düzeltmek yerine ciltteki problemleri artırmaktadır.

Cildinizi evde kendiniz yapabileceğiniz doğal maskeler ile daha çok arındırabilirsiniz. Herkesin mutfağında olan birkaç bitkiyle harikalar yaratabilirsiniz. Bunlardan biri de ayvadır.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır? Sivilcelerden ve lekelerden kurtulmak için ve hatta ayva çekirdeği maskesinin faydaları çok daha fazla.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır?

8 adet ayvayı çekirdeklerinden ayırınız. Ayırdıktan sonra ise çekirdekleri suya bırakarak bir gün bu şekilde bekletiniz. Bu şekilde çekirdekler jöle kıvamına gelecektir. Bu kıvamı elde edince bunu yüzünüze ve boyun bölgenize sürünüz. 10 dakika sonra yıkayınız.

ayva çekirdeği maskesi

Ayva çekirdeği maskesinin faydaları

Bu doğal arındırıcı maskeyi düzenli olarak haftada 2-3 gün yapın. Yüzünüzün gerginleştiğini ve aknelerden arındığını fark edeceksiniz. Ayrıca sivilcelerden kurtulmak için de harika bir çözüm olacak.

2 Comments

  1. burada anlatılanları okuduktan sonra yapmaya başladım. yaklaşık bir ay kadar oldu gerçekten faydasını gördüm. çok teşekkürler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir