Badem Göz Nedir? Ameliyatsız Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

badem göz makyajı nedir nasıl yapılır

Badem göz nedir, nasıl olur? Ameliyatsız badem göz makyajı da mümkün. Derin, anlamlı bakışlar için badem göz ameliyatı olan ünlüler de var elbette. Ama herkes, uygun makyaj malzemeleri ve makyaj teknikleriyle, badem göz yapma makyajını uygulayabilir.

Herkesin göz şekli farklıdır. Eğer badem gözleriniz varsa, daha şanslı olabilirsiniz. Peki badem göz ne demek? Badem göz nasıl olur? Bu tür gözler kısık, özellikle oval şekilde ve göz bitimi küçüktür. Tıpkı bir badem gibi. İki bademi yan yana, göz mesafesinde koyarsanız, badem göz hakkında net bir görüntüye sahip olursunuz.

Burada önemli olan şey simetri ve orantı ile derin bakışlar oluşturmak ve göze badem şekli vermektir.

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem göz makyajında kullanılan malzemeler şunlardır :

  • Göz için primer
  • Far paleti
  • Far fırçası
  • Kirpik kıvırıcı
  • Rimel
  • Göz kalemi

İlk önce göz için primer kullanarak, göz ve göz çevresindeki lekeleri, göz altı morluklarını kapatın. Kaş altını, far paletinden açık bir renkle aydınlatın.

badem göz makyajı göz aydınlatma

Ardından gözümüze çerçeve yapacağız. İstediğimiz şekli vermek için bu çok önemli bir adım. Dışarı taşmamalı ve tam gözün bittiği yerden başlayarak bir C harfi gibi çizilmeli.

badem göz makyajı çerçeve

Şimdi çerçeveyi iyice belirginleştirip, göz kapağına doğru daha koyu bir renkle diğer rengi uyguluyoruz. Göz makyajı nasıl yapılır isimli yazımda hangi renkleri nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi vermiştim.

badem göz makyajı nasıl yapılır

Son aşamada göz kalemi ve rimel uygulanıyor. Göze daha da belirgin bir badem şekli vermek için, göz kalemini göz uçlarına yani gözün kuyruğuna sürün ama uzatmayın. Gözün bitiminde kalsın. Çok belirsiz bir kuyruğu olsun. Çünkü istediğimiz şey, göze oval bir şekil vermek.

Dilerseniz gözün hem altına hem üstüne göz kalemi uygulayarak şekli belirginleştirebilirsiniz.

Ve son adım, kirpik kıvırıcı ile kirpikleri kıvırıp ardından bol maskara sürüyoruz. Gerekirse takma kirpik de kullanabilirsiniz. Çünkü badem göz makyajında dolgun kirpikler çok önemli.

ameliyatsız badem göz makyajı

Makyaj bitti şimdi makyaj öncesi ve sonrasına bakalım ve aradaki farkı görelim. Fark ettiğiniz gibi çok az bir işlemle, kolay badem göz makyajı yaptık.

badem göz makyaj öncesi sonrası

Ameliyatsız badem göz makyajı nasıl yapılır?

Gördüğünüz gibi az malzemeyle, kolay bir şekilde ameliyatsız göz makyajı yaptık. Burada önemli bir nokta daha var, göz kalemini koyu bir şekilde uygulamamak. Nude tonlarda tercih ederseniz ve daha çok göz bitimine odaklanırsanız, bu makyajın ortaya çıkması daha basit olur.

Bu makyajla birlikte çok açık tonlarda bir ruj veya parlatıcı kullanırsanız, gözleriniz daha çok ortaya çıkar. Hangi ruju kullanmalıyım yazımda ruj kullanımından bahsetmiştim. Dudakları dolgun gösteren makyaj teknikleriyle koyu renk ruj kullanmadan da dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dudaklarınız çatlıyorsa bunun için de dudak nemlendiricisi kullanabilirsiniz.

Eğer gözleriniz küçükse veya fazlaca kısıksa, bu makyajın ortaya çıkması için göz altına ve orta kısıma beyaz renkte göz kalemi sürebilirsiniz.

Badem göz ameliyatı olan ünlüler

Nesrin Cavadzade, Danla Biliç, Buse Narcı, Kendall Jenner, Şeyma Subaşı badem göz ameliyatı olan ünlüler arasında.

badem göz ameliyatı olan ünlüler

Badem göz estetiği nasıl yapılır? Yaklaşık 1 saat süren bir ameliyat. Lokal anestezi ile yapılıyor. Göz hafif yukarı doğru çekiliyor. Özellikle düşük göz denilen göz yapısına sahip olanlar yaptırıyor. Göz özel cerrahi iplikle yukarı doğru çekiliyor ve badem şekli veriliyor. 2-3 yıl kadar kalıcı oluyor.

En güzel göz hangisidir?

Uygun bir kaş kalemi ile kaşların desteklediği gözler, çok daha etkileyici bakıyor.

Modayla birlikte makyaj ve göz şekillerine verilen değerler zaman zaman hep değişiyor. Bana sorarsanız en güzel göz iyilikle, sevgiyle, dürüstlükle bakan gözdür. İstediğimiz kadar makyaj yapalım veya estetik olalım, samimi bakan gözlerin makyaja dahi ihtiyacı olmayabilir. Ne dersiniz :)

Bir cevap yazın