Doğru ve Muhteşem Poz Nasıl Verilir?

Fotoğraf çekilirken doğru poz verebilirseniz, olduğunuzdan çok daha etkileyici ve muhteşem gözükebilirsiniz. Kameranın kalitesi ne olursa olsun, kameranın karşısında doğru şekilde durursanız ve bu teknikleri uygularsanız sonuç muhteşem olacaktır!

Dergilerdeki modeller, mankenler, şarkıcılar ve oyuncular yani kısacası starlar; kamera karşısında poz verme tekniklerini o kadar iyi biliyorlar ki, halbuki sokaktaki halleri bizden farklı değil.

Kamera karşısında etkileyici poz verme teknikleri

Dik durmaya dikkat edin ve bir elinizi belinize, diğerini kalçanıza koyun. Sonra da gülümseyin!
poz verme teknikleri 1
Kalçanızla yaslanmadan, ağırlığınızı ellerinize vererek bir bank veya çite yaslanın. Sonra omuzlarınızı öne doğru çıkartın.
kamerada doğru poz verme teknikleri 1
Hazır çitin veya bankın oradayken, üzerine oturun dik durun ve ellerinizi birleştirerek hafifçe eğik durun.
kamerada doğru poz verme teknikleri 3
Dirseklerinizle bir yere dayanmak ve başınızı hafifçe yana çevirerek gülümsemek de çok iyi bir poz verme tekniği.
ayakta poz verme tekniği
Ayakta poz verme teknikleri arasında en etkileyici olanlardan biri de bu. Yine dirseğinizle destek alarak, dik durun ve gülümseyin!
ayakta poz verme tenkikleri
Ellerinizi birleştirip, çenenizi hafifçe ileri doğru uzatarak vereceğiniz bu poz, fotoğrafınıza bakan kişilerde güven ve samimiyet hissi uyandıracaktır.
güven veren poz
Etrafta uygun olan herhangi bir nesneyi fotoğraf çekimi sırasında kullanabilirsiniz. Ağırlığınızı vermeden yine elleriniz veya dirseğinizle destek alın ve gülümseyin!
ağaçla fotoğraf
Tüm fotoğraf çekerken kullanacağınız pozlarda önemli olan kesinlikle gülümsemek ve bir yerlere vücudunuzla dayanmamak. Bir de dik durmak. Tüm hayatınızı bu şekilde yaşayabilirseniz, her zaman muhteşem ve etkileyici bir poz veriyormuş gibi olursunuz!