Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir? Nemlendiriciler

dudak çatlakları için nemlendirici krem blistex incia nivea

Dudakları sürekli çatlayan biri olarak bu dertten muzdarip olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Hayatım boyunca belki de onlarca dudak nemlendirici krem kullanmışımdır.

Odamda elimin altında şu anda bulunan dudak nemlendiricilerinden biri Incia lip balm diğeri de Blistex medplus dudak nemlendiricisi. Elbette dudak çatlağı için krem koleksiyonumda Nivea falan da oldu.

Kullanılabilecek pek çok krem ve nemlendirici var fakat dudakların neden çatladığını da çözmek ve anlamak gerek. Yani evet, dudak çatlakları için krem kullanıyoruz fakat mesela yeteri kadar su içiyor muyuz, sağlıklı besleniyor muyuz bunlar da önemli.

kuru çatlamış dudaklar

Dudak çatlamasına en iyi gelen şey

Özellikle gün içinde az su tüketmek, soğuk havalar, nemsiz havalar ve sebze meyve tüketmemek gibi faktörler de dudak çatlamasını etkiliyor. Sadece dudakta değil dudak kenarında çatlak da oluşabilir. Peki bugüne kadarki deneyimlerimden yola çıkarsak, dudak çatlamasına en iyi gelen şey nedir? Anlatayım.

Öncelikle vücudu hem içten hem de dıştan nemlendirmek gerekiyor. Bunun için de günde 1.5-2 litre su içmek şart. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek de şart. Dudak çatlağı için krem kullanmak da elbette önemli. Tabii burada zevkinize göre bir krem veya nemlendirici bulmanız da önemli.

dudak çatlağı için krem

Mesela Blistex dudak nemlendirici, mavi kapaklı olanda yoğun bir mentol var. Böylece deriyi de uyarıyor. Kullandığım diğer dudak nemlendiricisi olan Incia lip balmın içinde bergamot ve limon var. Bunu sürdüğünüzde de dudakları yumuşacık yapıyor. Bazen sadece dudaklarımın üstünde dudak kenarında çatlak da oluyor ben oraya da kullanıyorum.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj yorumlar ve inceleme

Eskiden hep Nivea dudak nemlendiricisi kullanırdım fakat zamanla değişik markaların, değişik içerikleri daha çok dikkatimi çekti ve onları da denedim. Artık her şeyde olduğu gibi olabildiğince organik ürünler kullanmaya çalıştığım için şimdilik Incia’dan daha memnun gibiyim. Ve biraz da su içmeye çalışıyorum. Bu şekilde verim alıyorum. Size de tavsiye ederim.