Eski Cam Kavanozlarınızı Atmayın!

eski cam kavanozla ne yapılır

Cam kavanozda aldığımız ürünler bittikten sonra o kavanozlara bazen reçel yapar koyarız, bazen kahve veya tuz gibi şeyler. Ama cam kavanozlarla yapılabilecek şeyler bunlarla kısıtlı değil. Bakın cam kavanozlarla daha neler neler yapabilirsiniz!

Hem cam kavanozlarla hem de kapaklarıyla farklı şeyler yapabilirsiniz. Cam kavanozların kullanım alanı tahmininizden çok daha fazla. Tıpkı eski diş fırçasıyla ne yapılır sorusu gibi, değerlendirmeye açık.

Cam kavanozla ne yapabilirim?

Bu sorunun cevabı basit. Cam kavanozla ne yapabilirim, cam kavanoz değerlendirmek istiyorum, acaba kavanozla neler yapılabilir? gibi sorularınız varsa işte size birbirinden ilginç ve yaratıcı cevaplar.

Kavanoz kapağıyla ne yapılır? Birinci cevap : Muffin! Eğer muffin kalıbı satın almak istemiyorsanız, işte size bedava muffin pişirme kalıbı.

kolay muffin kalıbı

Ev yapımı mayonez en iyi cam kavanozda hazırlanır! Sağlıklı tarifler için eski kavanozları değerlendirmek iyi bir fikir.

ev yapımı mayonez

Kavanoz kapağında ne yapılır? İkinci cevap : Mini Tart! Tıpkı muffin gibi, tatlı sevenler için eski cam kavanozlarınızı atmayın.

kavanoz kapağıyla ne yapılır

Kavanoz kapağı ne işe yarar? Cevap : Yumurta Pişirmeye! Hiç tahmin etmemiştiniz değil mi? Çok ilginç bir yumurta pişirme tekniği.

ilginç yumurta pişirme tekniği

Eski cam kavanozları atmayın, onları değerlendirmek mümkün!

Sarımsak soymanın kolay yolu. Sarımsakları kavanoza koyun, içine su koyun. Kabuklar cam kavanozda yumuşadıktan sonra kolayca soyun!

sarımsak nasıl kolay soyulur

Cam kavanozda hem sıcak içecek hem de smoothie gibi içecekler içmek son zamanlarda pek moda oldu. Siz de evde hazırlayıp içine pipet koyun.

kavanozda içecek

Sizce eski cam kavanozların en iyi kullanım alanı hangisi? Benim hiç aklıma gelmeyecek olan şeyler var burada. Size de örnek olması açısından paylaşmak istedim.