Evde Doğal Tonik Yapımı | Organik Tonik Nasıl Yapılır?

Evde doğal tonik yapımı organik tonik nasıl yapılır

Organik tonik nasıl yapılır bence artık öğrenmenin vakti geldi. Evde doğal tonik yapımı düşündüğünüzden daha kolay ve sağlıklı. Bir süredir kullandığım ürünler için inceleme yapıyor ve yorumlarımı sizinle paylaşıyorum.

Çünkü paramızı boşa harcamayalım ve fayda sağlamayacak şeyleri hatta zararı olabilecek ürünleri alışveriş listemize hiç eklemeyelim istiyorum. İncelemesini yaptığım bazı ürünler şunlardı.

Tüm nemlendirici, maske, köpük, serum gibi ürünleri kullanmadan önce cildi temizlemek gerekiyor. İşte bu aşama da diğerleri gibi çok ama çok önemli. Çünkü cilt temizliği iyi ve doğru bir şekilde yapılmazsa, üzerine süreceğimiz ürünler de gerektiği şekilde işe yaramaz. Bu noktada evde organik tonik yapımı için kolları sıvamamız gerekiyor.

Organik tonik nasıl yapılır?

Evde tonik nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında düşündüğünüzden çok daha kolay ve sağlıklı. Ben yapmaya başladığımdan beri, neden bugüne kadar tonik satın alıyormuşum diye düşünmeye başladım.

Her cildin ihtiyacı farklı, bu yüzden evde doğal tonik yapımı için kullanacağımız bazı temel içeriklerle birlikte kendi ihtiyacınıza göre eklemeler yapabilirsiniz.

Kimyasal içermeyen cilt bakım ürünlerinde bugün doğal tonik yapımı için ihtiyacımız olan temel malzemeler şunlar :

  • Alkol
  • Taşıyıcı yağ
  • Gül suyu veya lavanta suyu
  • Esansiyel yağlar

Hangi alkolü kullanacağımız yukarıdaki videoda anlatılıyor. Hangi yağların neye iyi geldiği, hangisini hangi durum için kullanmamız gerektiği de. Cildinizin ihtiyacına göre yağlar eklerseniz çok daha fazla verim alabilirsiniz. Bu noktada ayrıca sıkılaştırıcı kırışıklık giderici en iyi 10 yağ yazım da size yardımcı olabilir.

Fakat evde gül toniği nasıl yapılır veya evde lavanta toniği nasıl yapılır diye düşünenler için bu iki malzemeyi zaten bu tarifte her cilt tipi için kullanıyoruz. Çünkü bu ikisi hem nemlendirici, hem rahatlatıcı hem de sakinleştirici bir etkiye sahip ve ikisinin de kokusu birbirinden muhteşem.

organik yüz temizliği bakımı tonik önerileri

Yani yağlı ciltler için tonik yapımı bu tarifte aynı zamanda kuru ciltler için tonik yapımı da yine bu tarifle hem canlandırıcı, hem onarıcı hem de sıkılaştırıcı olarak karşımıza çıkıyor. Ki benim cildim de kuru. Besleyici tonik kullananlar buna geçtikten sonra farkı çok daha iyi anlayacaklar.

Serena Beauty serum kullananlar

Organik yüz bakımı için size gelen tonik önerileri artık bu tarifi vermenize sebep olacak çünkü o kadar doğal ve güzel ki. Çünkü size katkı maddesiz cilt bakımı sunuyor.

Tarifteki organik yüz toniği hem canlandırıcı, hem nemlendirici hem de sıkılaştırıcı bir özelliğe sahip. Ben zamanında doğal tonik elma sirkesi ile yüzümü temizlemeye de çalıştım hiçbir işe yaramıyor inanın. Onun içeriği cildi temizlemek için yeterli olmuyor ve yüzümdeki sirke kokusu da hiç hoşuma gitmemişti.

Cildi yumuşatmak için ne yapmalı?

Evde doğal tonik yapımı sayesinde ciltler artık yumuşacık ve tertemiz

Ben bu organik tonik tarifini gördüğümde hemen kendim için uygun olan malzemeleri aldım ve küçük bir miktar hazırladım. Hazırladığım karışımı 30 ml bir boş şişem vardı onun içine koydum. Ve yaklaşık neredeyse bir aydır kullanıyorum henüz yarısına bile gelmedi.

Organik katkısız yüz temizliği

Doğal tonik nedir? Dışarıdan aldığımız tüm ürünlerde mutlaka bir koruyucu veya kimyasal oluyor, bunda yok. Kendi ellerimizle hazırlıyoruz, içine ne koyduğumuzu biliyoruz. Ve tam olarak ihtiyacımız olan şeyi koyuyoruz. Böylece organik cilt temizleyici ile harika bir arınma yapmış oluyoruz, aynı zamanda koruma ve onarma da yapmış oluyoruz.

Ben hepinize kesinlikle tavsiye ederim. Evde doğal tonik yapımı gördüğünüz gibi hem çok kolay hem de dışarıdan satın alacağınız ürünlerden çok daha ucuza geliyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir