Evde Tırnak Bakım Yağı Nasıl Yapılır? Bu 3 Tarifi Uygulayın

Evde tırnak bakım yağı yapımı nasıl yapılır tarif

Tırnak bakım yağı yapımı aslında çok kolay ve doğal olması elbette en önemli özelliği. Tırnak yağı ne işe yarar, nasıl kullanılır ve nasıl yapılır sizin için 3 tane tarif hazırladım.

Eller ve tırnaklar aslında o kadar önemli ki. Bir kişinin ellerine ve tırnaklarına bakarak onun yaşını, yaşam tarzını, sağlıklı olup olmadığını anlayabilmek mümkün.

Kişinin kendine olan sevgisi, saygısını gösterir bakımlı tırnaklar, eller ve bakımlı temiz ayaklar. Ne kadar yaratıcı olduğunu da. Onun zevkini ve kişilik özelliklerini anlayabilirsiniz.

Kadın veya erkek fark etmez, bakımlı temiz canlı tırnaklar hemen dikkat çeker. Tıpkı manikürsüz, uzamış, kenardan şeytan tırnakları çıkmış, etleri tırnağın yarısına kadar uzamış, kir içinde olan tırnaklar gibi. Düşünmesi bile kötü öyle değil mi?

Çok kolay bir şekilde evde tırnak bakım yağı hazırlamak mümkünken bakımlı tırnaklara sahip olmak da bir lüks değil aslında. Sizin için 3 adet tarif hazırladım.

Evde tırnak bakım yağı yapımı : Hızlı tırnak uzaması için

Tırnaklarınız uzasın ve kırılmasın istiyorsanız, sertleşsin ve sağlam olsunlar istiyorsanız bu hızlı tırnak uzatan yağ tarifini mutlaka denemeniz lazım. Üstelik çok kolay.

tırnak uzatan bakım yağı tarifi

Malzemeler şu şekilde :

 • 1 yemek kaşığı portakal suyu
 • 2 çay kaşığı portakal rendesi
 • 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Tırnak bakım yağı nasıl kullanılır? Bu karışımı hazırlayıp bir kavanoza koyun. Ellerinizi yıkadıktan sonra parmaklarınızı bu karışımın içine sokarak 10-15 dakika bekletin ve daha sonra ellerinizi sadece su ile yıkayıp durulayın.

Tırnak nasıl hızlı uzar konulu bir yazı yazmıştım daha önce, eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız yazı ilginizi çekebilir.

Bu karışımı her gün kullanabilirsiniz. Portakal suyu tırnaklarınıza kolajen sağlar. Hindistancevizi yağı daha sağlıklı ve temiz olmalarını sağlar. Kullanılan yağlar da tırnakları nemlendirerek kırılmalarını önler. Mutlaka faydasını göreceksiniz, deneyin.

Tırnakları güçlendiren yağlar : Güçlendirici bakım yağı tarifi

Tırnak uzaması için evde bakım nasıl yapılır anlattım şimdi sıra ikinci tarifimizde. Bu da tırnakların güçlenmesi için ne yapılmalı sorusunun cevabı. Harika ve çok kolay bir tarif.

tırnak güçlendirici bakım yağı tarifi

Tırnak güçlendirici bakım yağı tarifi için malzemeler :

 • 3 yemek kaşığı jojoba yağı
 • 1 çay kaşığı badem yağı veya hint yağı
 • 10 damla lavanta yağı

Tırnakları güçlendiren yağlar : Biberiye yağı, sitronella yağı, çay ağacı yağı, greyfurt yağı, havuç yağı. Bu yağlardan istediğinizi, malzemelere ek olarak dönüşümlü olarak ekleyebilirsiniz.

Saç spreyi nasıl yapılır?

Tırnak güçlendirici yağ yapımı için bu malzemeleri yine bir kavanoza koyup parmaklarınızı içine sokun ve 10-15 dakika bekletip sadece durulayıp kurulayın. Her gün uygulayın.

Tırnak bakım yağı tarifleri : Tırnakları beyazlatan kırılmasını önleyen yağ

Tırnak bakım yağı tariflerimizde sıra geldi tırnakları beyazlatan ve kırılmasını önleyen yağ tarifine.

Beyaz, sağlıklı duran tırnaklar hemen dikkatimi çeker. Bu yüzden özellikle french oje yapmayı çok severim. Tertemiz duruyor. Ama kendiliğinden de böyle beyaz, temiz ve güçlü gözükmeleri için bu tarifi günlük olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

tırnakları beyazlatan yağ tarifi

Tırnakların daha güçlü ve beyaz olması için yağ tarifinde kullanılacak malzemeler :

 • 1 çay kaşığı taze limon suyu
 • 2 diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı

Bu bakım yağını haftada 2 gün yapmanız yeterli. Önemli olan karışımın içine ekleyeceğiniz sarımsağı kesmeniz veya rendelemeniz. Çünkü ancak o zaman etkisini gösterecektir. Yani tüm olarak atmayın içine.

Saç renginin kalıcı olması için ne yapmalıyım?

Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Le petit marseillais duş jeli yorumlar

Limon tırnakları temizler ve parlatır. Sarımsak tırnakları sertleştirir ve güçlendirir. Ayrıca antioksidan etkisi var ve tırnakların sağlıklı, kırılmadan uzaması için de gerekli. Yani ellerim sarımsak kokar diye bu tarifi yapmaktan çekinmeyin.

Eğer çekinirseniz, bu bakımı yaptıktan sonra ellerinizi sirkeli su ile durulayabilirsiniz. Koku çok daha kolay çıkacaktır. Ama tarifin içinde yer alan limon zaten sadece tırnakları beyazlatmakla kalmıyor, aynı zamanda sarımsak kokusunun da kalıcı olmasını önlüyor. O yüzden çekinmeyin.

Boom Butter cilt bakım yağı faydaları

Tırnak bakım yağı nasıl kullanılır? Nasıl uygulanır?

Tariflerde bahsettiğim gibi, evinizdeki herhangi bir boş kavanoza bu karışımları koyup rahat bir şekilde tırnaklarınızı içine batırabilirsiniz. Ki eski cam kavanozlarınızı atmayın demiştim daha önce :) Kullanıp bitirdiğiniz bir serum şişesi ve damlalık da işe yarayacaktır.

tırnak bakım yağı nasıl kullanılır

Bu şekilde damlalıkla tırnak ve tırnak etlerinize bakım yağını uygulayıp bekletebilirsiniz. Veya isterseniz bitmiş bir oje şişesinin içine bakım yağınızı hazırlayabilirsiniz. Böylece fazlası ziyan olmaz ve şişenin içinde kalır.

Aslında şişede kullanmak her iki şekilde de daha iyi, saklayabilmek ve ziyan etmemek açısından.

Tca studio make up oje yorumlar

tırnak bakım yağı nasıl uygulanır

Boş bir oje şişesi satın alabilirsiniz ve karışımı az miktarlarda hazırlayıp şişenin içine koyabilirsiniz ve oje gibi uygulayabilirsiniz.

Yalnız uygulama yaparken hem tırnaklarınıza hem de tırnak etlerine değdirmeye özen gösterin ki daha geniş çapta bir tırnak bakımı yapmış olun.

Üç tarif ve üç farklı şekilde uygulama anlattım bugün size. Hangisi sizin ihtiyacınız ise düzenli yapmayı unutmayın. Çünkü düzenli yapılan bakımlar çok daha fazla işe yarıyor.

Uygulamalardan da hangisi sizin için daha kolaysa ve kullanışlıysa onu seçin. Mesela benim daha önce kullandığım Kalyon tırnak ve tırnak eti bakım yağım bittiğinde onun şişesini kullanabilirim bir karışım için.

Çünkü renksiz ve temiz bir şişe olacaktır. Herhangi bir oje şişesi kullanmaktansa. Çünkü kimyasal içermeye, temiz bir içerik kullanmak istiyorum artık. Ki o yağdan da çok verim aldım, zaten yazımda anlatmıştım.

Özellikle ayak tırnaklarımda çok etkili oldu. Hem renk hem sağlıklı görünüm sapladı, tıpkı buradaki tarifler gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir