Evlilik Nedir?

evlilik nedir

Evlilik kader midir? Evlilik nedir? Herkes evlenmek zorunda mıdır? Bekarlık sultanlık mıdır? O kadar hazırlıktan sonra ya mutsuzluk bir evlilik yaşarsanız?

Evlenmek Şart mı?

Evlenmek neden şart? İki kişi birlikte olmaya karar verdikten sonra bunu bir ömür boyu sürdürmek ve bir de çocuk sahibi olmak istiyorsa, çocuğun anne babayla birlikte büyümesi onun açısından en sağlıklısı olacağı için şart.

Ha ama boşanıp da bunu çok iyi bir şekilde organize edebilenler de yok mu? Elbette var. Yani mutsuz bir evlilik, sırf çocuk var diye zorla sürdürülmeli mi?

mutsuz evlilik

Mutsuz Evlilik

Fakat günümüzde henüz birbirini tanımadan evlenen ve ne yaptığının farkında bile olmadan düğün masrafına girenlerin boşanma oranları da çok fazla. Mutsuz bir evliliğe giden yolda emin adımlarla ilerlemek, hem maddi hem manevi olarak zararlı.

Sağlıklı bir ilişki nasıl olur sorusu çok önemli çünkü pek çok insan bunu anlamadan evleniyor. Bazısı da sırf gelin olmaya özendiği için bunu yapıyor.

Evlilik nedir? Kader midir?

Evlilik kader değildir. Evlilik birbiriyle geçinmeye rıza gösterecek ve her türlü sorunun altından birlikte kalkmaya söz verebilecek iki kişi arasında olması gereken bir birlikteliktir.

Evliliğin iyi yanları ve evliliğin kötü yanları aynı zamanda bekarlığın iyi yanları ve bekarlığın kötü yanlarını anlatan bu videoyu izleyebilirsiniz.

Hayatını biriyle birleştirmek ve aynı kişiyle aynı evin içinde yaşamak insan doğasına aykırı. Ve bu aykırılığı sürdürebilmek için çok fazla çaba gerekiyor. Bu çabayı gösterirken de sevgi, saygı ve anlayış şart.

Kadınların evlilikten beklentileri nedir?

Bunu başarabilenler uzun bir birliktelik yaşayabiliyorlar. Ama başaramayanlar o kadar masraf ettikten sonra yollarını ayırmak zorunda kalıyorlar. Bu yüzden acele etmeden ve çok dikkatli bir şekilde karar verilmesi gereken bir şey.

Hayatınızda biri varsa ve onunla ciddi düşünüyorsanız önce sizin için doğru kişi mi yoksa yanlış insana aşık olmak gibi bir hata mı yaptınız ona emin olun. Ondan sonra karar verin.

1 Comment

Comments are closed.