Göğüs Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Göğüs estetiğinin göğüs implantlarının bazı zararlı ve kötü yanları da var. Siz göğüsleriniz dik ve dolgun olsun isterken, tam tersine felaket bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Göğüs implantı nasıl yapılır?

Göğüs implantı, göğüste bulunan pektoral kasın altına veya üstüne yerleştirilir.

Göğüs estetiğinin riskleri ve beklenmedik sonuçları

Göğüs büyütme amacıyla yapılan implantlarda en sık karşılaşılan komplikasyonlardan biri, memenin hassasiyetinde değişikliktir.

kadın sağlığı

Göğüs implantlarının sürekli kontrol ettirilmesi gerekir. Zira patlayabilirler veya daha da kötüsü sızdırabilirler. Bu iki durum da çok ciddi hayati risk taşır.

implant nedir

Göğüs estetiği yaptıran göğüs dolgusu implantı takan kadınlar bebek emzirebilir mi?

Çocuk doğurmayı düşünüyorsanız ve göğsünüzde implant varsa pek çok sorunla karşılaşacaksınız demektir. Çünkü implant (göğüs dolgusu) yaptırmış olan kadınların yeterli derecede süt üretememe ihtimali 3 kat fazladır ve insizyon sırasında göğüs dokusu zarar gördüğü için emzirmek mümkün olmayabilir. Ayrıca bebeklere toksin madde geçme riski de var.

anne bebek emziren kadın

En çok hangi ülkelerde göğüs estetiği yaptırılıyor?

Göğüs estetiği en çok Amerika’da yaptırılıyor. Ardından Brezilya geliyor.

Meme kanseri teşhisi

Göğüs estetiği yaptıran kadınlarda tümörler mamografide %55 görülemiyor. Yani güzel ve etkileyici bir göğüse sahip olmak isterken, tespit edilemeyen bir tümör ile göğsünüzü tamamen kaybedebilirsiniz. Ayrıca mamogramlar implantları patlatma potansiyeline de sahip.

kadın doktor

Bir göğüs estetiği yetmiyor

Göğüs estetiği yaptıran kadınların %20’si 10 yıl içinde tekrar operasyon geçirip göğüs implantlarını ya çıkarttırıyor ya da yeniletiyor. Yenileme veya tıbbi komplikasyon giderme amacıyla çoğunlukla ilk 3 yıl içinde kadınlar yeniden ameliyat masasına yatıyor.

implant ameliyatı

Hem güzel hem de sağlıklı olmak zor anlaşılan. En iyisi sizi olduğunuz gibi seven ve size siz olduğunuz için saygı gösteren biriyle birlikte olmak. Görüntünün o kadar da önemli olmadığı fikrine sahip erdemli biriyle hayatınızı birleştirmeniz en sağlıklı ve en güzel çözüm olacaktır :)