Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı aslında tüm makyajın en önemli kısmı. Bu yüzden doğru göz makyajı yapmak çok önemli. Peki göz makyajı nasıl yapılır ve hangi teknikleri kullanılır? Göz makyajındaki önemli püf noktaları nelerdir?

Göz şekline göre göz makyajı yapmak her zaman doğru seçimdir. Yani küçük göz makyajı farklı olmalıdır, dar göz kapağı için makyaj farklı olmalıdır. Düşük göz kapağı olanlar için de daha farklı göz makyajı teknikleri kullanılmalıdır.

Makyaj yapımı

Göz makyajı için aslında iki yöntem var. Ya göz kapağına koyu renk sürüp, rengi yukarıya doğru açmak ya da göz kapağına açık renk uygulayıp rengi yukarıya doğru koyultmak. Eğer gözleriniz küçükse ikinci makyaj tekniğini kullanmalısınız.

Göz kalemi veya eyeliner için püf noktaları

Dar göz kapağı olanlar, göz kalemi yerine eyeliner kullanmalı. Ve eyeliner çekmek onlar için oldukça özen gösterilmesi gereken bir makyaj bölümü.

Çünkü küçük göz kapağına kalın bir kalem çekerseniz göz kapaklarınız iyice yok olacaktır. Ne kadar ince eyeliner çekerseniz ve göz kapağınızı ne kadar çok açık renge boyarsanız gözleriniz o kadar açılır ve büyük gözükür.

Göz şekline göre eyeliner çekebilirsiniz. İsterseniz kuyruğunu yukarı doğru kaldırabilirsiniz. Eğer gözleriniz büyük değilse, eyeliner kuyruğunu istediğiniz kadar uzatmakta sakınca yok.