Gözenekleri Sıkılaştıran Cildi Parlatan Maske Tarifi

cildi parlatan leke giderici gözenekleri sıkılaştıran maske

Gözenekleri küçülten, sıkılaştıran aynı zamanda cildi parlatan ve cilt lekelerini sivilce lekelerini gideren doğal bir maske tarifi var mı? Evet bu yazımızda var.

Üstelik hem maskeyi uygulamak çok kolay hem de cildi parlatan ve gözenekleri temizleyen sıkılaştıran bu maske için kullanılacak olan malzemeler de çok kolay.

gözenek sıkılaştırıcı leke giderici doğal maske

Gözenekleri sıkılaştıran küçülten cildi parlatan lekeleri gideren maske

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler sadece iki tane. Birincisi yarım limon, ikincisi de sodyum bikarbonat. Yani mutfakta kullandığımız, bildiğiniz karbonat ile yapacağız bu maskeyi.

limonlu yüz maskesi

Karbonat bildiğiniz üzere diş macunu olarak da kullanılıyor çoğu kişi tarafından. Çünkü beyazlatıcı bir etkisi var. Limonun içindeki meyve asidi de sıkılaştırıcı özelliğe sahip. Yani evde hazırlayabileceğiniz doğal gözenekleri sıkılaştıran, lekeleri gideren ve cildi parlatan maske aslında çok işlevli ve aynı anda pek çok sorunu çözüyor.

Limonun beyazlatıcı etkisi genital bölge kararmasında da kullanılıyor.

Cilt lekeleri için doğal maske uygulaması

Limonu ortadan ikiye kesin. Küçük düz bir tabağa iki yemek kaşığı karbonat dökün. Limonun, kestiğiniz açık kısmını karbonata bastırın. Limon, karbonatın tamamına bulandıktan sonra yüzünüze bastırarak dairesel hareketlerle masaj yapın.

karbonatlı maske

Bu işlem sırasında yüzünüzde yanma ve kızarma olabilir. Bu doğal bir reaksiyondur. Uygulamayı 5 dakika devam ettirdikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın.

Aspirin ve yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Cilt lekelerinin hemen açıldığını, gözeneklerin sıkılaştığını, cildin parlaklaştığını ve nefes aldığını ilk uygulamada bile hissedeceksiniz. Evde hazırlayacağınız bu doğal maskeyi haftada 2-3 gün yüzünüze uygulayabilirsiniz.