Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı Nasıl Uygulanır Faydaları

Hindistan cevizi yağı saç bakımı

Hindistan cevizi yağı saç bakımı için hem besleyici hem de onarıcı. Saç dökülmesine iyi gelir mi? Nasıl uygulanır? Faydaları neler, zararları var mı? Saçı uzatır mı veya yeni saç çıkarır mı gibi soruların cevaplarına bakacağız.

İçindeki vitaminler ve sağlıklı yağ asitleriyle saç folikülü tarafından oluşturulan sebumun temizlenmesi ve saç derisinin sağlıklı olması için harika bir içerik. Birazdan faydalarına ve zararları var mı, onlara daha detaylı bakacağız.

Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır? En basit şekliyle (kepek veya kötü koku varsa) saç diplerinden uçlarına kadar uygulanıp bir kaç saat beklenir. Hindistan cevizi yağı saçta ne kadar bekletilmeli en fazla bir gece. Saça ne zaman sürülür? Banyodan çıktıktan sonra. Böylece nemi daha iyi hapseder.

Hindistan cevizi yağı saç bakımı maske

Saçın yağ ve protein dengesi o kadar önemli ki. Bu yüzden hindistan cevizi yağı saça zararları da olabilecek bir içerik. Çünkü ihtiyaç duyulmadığı halde kullanılırsa daha fazla kuruluğa ve daha az elastikiyete sebep olabilir.

Cansız saçlar için saç botoksu hakkında bilmeniz gereken her şey!

Regl ağrısına iyi gelen yağlar

Hindistan cevizi yağı saça faydaları

Mikroplara ve bakterilere karşı etkili olan, orta zincirli yağ asitleri (MCFA) denilen içeriğin en doğal haline sahip ve hatta buna oldukça fazla sahip. İçindeki laurik asit sayesinde bu müthiş etkiyi gösteriyor. Şimdi liste halinde hindistan cevizi yağı saça faydaları neler bakalım.

  • Saçın daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlar
  • Saç boyasının verdiği hasarı azaltır
  • Elektriklenmeyi doğal bir şekilde öner
  • Bit ve kepek için doğal etkili tedavi yöntemidir
  • Güneşin zararlı ışınlarından korur
  • Saç kaşıntısına bitkisel çözümdür iyi gelir
  • Besleyici ve onarıcıdır
  • Saç dökülmesine iyi gelen maskeler için vazgeçilmezdir

Nemlendirici ve onarıcı özelliği ile sadece belli bir bölgede değil pek çok farklı şekilde ve yerde de yarar sağlar. Örneğin cilt kuruluğu için veya vücudun herhangi bir yerinde mantar varsa, ayak kokusu için, hatta kabızlığı gidermek için de kullanılır.

Hindistan cevizi yağı faydaları zararları

Dışarıdan uygulama ile ya da ağız yoluyla tüketiliyor. Her iki yöntemle de o kadar çok olumlu sonuç veriyor ki.

Boom Butter cilt bakım yağı yorumları

Nemlendirici ve onarıcı saç maskesi tarifleri

Direkt ve sade bir şekilde uygulamak yerine, hindistan cevizi yağı saç maskesini şu şekillerde hazırlayın.

Evde saç bakımı yağlı saçlar için maske

Saçı uzatmak için hint yağı ile birlikte karıştırın. Kepek ve saçta kötü koku varsa çay ağacı yağı ile birlikte. Saç dökülmesi için yumurta ile birlikte. Saçlarım çok kuru ve dökülüyor diyorsanız aloe vera ile karıştırın. Ki aşırı kuru ve ince telliyse bunun yerine marula yağı ve argan yağı ile bakım yapmayı tercih etmelisiniz.

Parlaklık ve nem için evde saç bakımı nasıl yapılır?

Saç derisinde kabuklanma varsa yine bu maskelerden uygulayabilirsiniz, çok faydasını görürsünüz. Saç uzatır mı diyenler için saç uzatan yağlar ile birlikte kullanmak daha etkili olacaktır.

saç derisinde kabuklanma kaşıntı kötü koku

Ne kadar organik ve katkısız bir ürün kullanırsanız o kadar faydasını görürsünüz. Mesela bir arkadaşım saç maskesi yapıp duruyordu ama bir türlü etkisini görmüyordu. İki ay kadar düzenli olarak bu nemlendirici ve onarıcı saç maskesi tarifleri ile hindistan cevizi yağı saç bakımı yaptı ama verim alamadı.

Boom Butter saç bakım yağı yorumlar

Daha sonra kullandığı markayı değiştirdi ve biraz daha pahalı olan organik sertifikalı bir ürün alıp onunla yapmaya başladı. Daha ikinci seferde saçlarında bayağı fark oluşmaya başladı.

Organic Shop hindistan cevizi ve shea yağlı saç maskesi

Ne diyorlar biliyorsunuz “yiyemeyeceğin bir şeyi cildine sürme” çünkü cilt de bir organ. Ki biz bu bilgiyi gerçekten çoğu zaman unutuyoruz. Bunu yazıp duvara falan asmak gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir