İlişkiyi Güçlendiren Şeyler

İlişkiyi güçlendirmek için ne yapmalı? İlişkide güçlü olmak önemlidir. Bu yazıda ilişkiyi güçlü tutmak için veya ilişkiyi daha da güçlendirmek için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

İlişkilerdeki en önemli sorunlardan birisi, doğru soruları sormamaktır. Sevgilinize bazı sorular sorarak onun sizden ve ilişkiden ne beklediğini daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Mesela boş olduğunuz bir vakitte, ‘yapmamı istediğin bir şey var mı?’ diye sorabilirsiniz. O anda yoğun olabilir ya da özellikle sizin yapmanızı istediği bir şey olabilir. Bu şekilde ona yardımcı olmuş olursunuz.

Tüm çiftler birbirine ‘seni seviyorum’ der ama özellikle kadınlar bu sözü duymaktansa onun için ne yaptığınıza bakar. ‘Sana sevgimi göstermek için ne yapabilirim?’ diye ona sorabilirsiniz.

iliskiyi-guclendirmek

Belki hoşlanmadığı bir hareketi veya bir alışkanlığınız vardır. ‘Bende hoşlanmadığın bir şey var mı?’ diye sorun. Böylelikle, belki de size söylemekte zorlandığı bir şeyi söylemesine izin vermiş olursunuz. Bu şekilde ilişki çok daha güçlenir. Çünkü iletişim çok önemlidir.

Gitmek istediğiözel bir yer var mı, ilişkinizde en sevdiği şey ne, daha önce hiç yapmadığınız ve birlikte yapmak isteyeceğiniz bir şey var mı? Bunları öğrenin ve gerçekleştirin. Tüm bunlar ilişkide hem iki tarafın da güçlü olmasını sağlar hem de ilişkiyi daha da güçlendirir.

Bir cevap yazın