İpek Kirpik Nedir? Nasıl Yapılır? Kirpik Lifting Zararlı Neler?

ipek kirpik nedir nasıl yapılır kirpik lifting uygulaması zararları nelerdir

Son zamanlarda hayatımıza giren, pek çok kadının yaptırmaya başladığı ipek kirpik ve kirpik lifting nedir? Daha uzun, daha kırvrımlı doğal maskara görünümlü kirpikler her kadının hayali. Peki ipek kirpik veya kirpik lifting bu hayali karşılıyor mu? Nasıl yapılır? Kullanımı nasıl ve zararları neler bu yazıda bunları anlatmak istedim.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, çok kısa kirpikleriniz varsa kirpik lifting yorumlarında pek işe yaramadığı söyleniyor. Bunun elbette genetik etkisi var fakat genetik etkiye dayanmayan kirpik dökülmesi veya incelmesi için kaş kirpik bakım yağı kullanabilirsiniz.

Kirpik lifting nasıl yapılır?

Özellikle kirpik kıvırıcı kullanmak istemeyenler veya kirpik kıvırıcıdan dolayı kirpikleri kırılan, hasar görenler kirpik lifting yaptırmayı tercih ediyor. Bir sefer yaptırdıktan sonra 2-3 ay gidiyor.

Göz kapağınıza çok ince bir aparat yapıştırılıyor ve kirpikleriniz de kıvrılarak bu aparata yapıştırılıyor. Yani ek kirpik eklenmiyor.

Boyama işlemi, keratin işlemi ve bakım işlemi yapıldıktan sonra kullanıma hazır oluyor. Yani toplamda yaklaşık 1 saat kadar süren bir işlem. Tıpkı ameliyatsız badem göz gibi.

Kirpik lifting seti

Kendiniz de kirpik lifting seti alarak evde uygulama yapabilirsiniz. Tıpkı soğuk lipoliz jel gibi. Fakat işlemi tek başına yapmak biraz zor olabilir ve daha fazla zaman alabilir. Çünkü özellikle aparatı yapıştırmaya çalışmak kirpik lifting seti kullananlar için biraz zor ve meşakkatli olabiliyor.

Kirpik lifting seti

Yani göz gibi önemli bir organ üzerinde stresle kendim çalışmaktan ziyade, işi bilen birinin daha kısa sürede yapmasını ve sadece gözlerimi kapatıp veya uzanıp beklemeyi tercih edebilirim. Ama sizin tercihiniz farklı olabilir elbette.

Kirpik lifting zararları nelerdir?

Kızarıklık, kaşıntı, göz kuruluğu veya göz yaşarması kirpik lifting zararları ve yan etkileri arasında geçenler. İşlemi yaptırdıktan sonra göz makyajınızı temizlerken daha sakin davranmanız gerekiyor.

Üzerine takma kirpik ekleyemezsiniz ama maskara kullanmanızda zarar olmaz. Ki bence ihtiyaç duymazsınız çünkü kirpikler zaten kıvrılıp belirginleştiriliyor.

Kirpik lifting zararları nelerdir

Kirpik lifting zararları nelerdir denildiğinde en belirgin olanı elbette kimyasal kullanılması. Yani göz kapağına, deriye yaklaşık 3 ay orada kalacak şekilde bir kimyasal işlem uygulanıyor.

Solusyon kirpiklerde gereğinden fazla kalırsa dökülmeye ve kırılmaya sebep olabiliyor ki bu da geri dönüşü olmayan bir durum. Ayrıca düşük de olsa körlük riski var.

İpek kirpik nedir? Uygulaması nasıl yapılır?

Sentetik kirpik yerine ipek kirpik kullananlar gözlerinde daha esnek, hafif ve doğal bir görünüm sağlıyor. En çok dikkat çeken kısmı hafif olması. İpek kirpik nedir denildiğinde akla bununla birlikte doğal bir görünüm ve istediğini uzunlukta kirpiklere sahip olabilme lüksü geliyor.

Eğer kirpikleriniz kısaysa kirpik lifting yerine ipek kirpik tercih etmelisiniz. Ve tabii rimel veya far gibi makyaj ürünlerine alerjiniz varsa da çok iyi bir çözüm.

ipek kirpik nedir? ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır?

Yine profesyonel biri tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır denildiğinde göz gibi hassas bir organ üzerinde çalışmak dikkat, bilgi ve hassasiyet gerektirir.

Yaklaşık 2 saat süren bir işlemle kirpikler uzun ve kısa olmak üzere tek tek yapıştırılır. 2 gün boyunca sauna, havuz, denize girmemek gerekir. Gözler nem ve sıvıya maruz kalmamalı.

En güzel gözler sevgiyle bakan gözler

Elbette kadınlar için güzellik ve estetik seçenekleri her yıl gelişiyor ve yenileniyor. Olabildiğince zararsız, doğal ve işe yarar sonuçlar bulunmaya çalışılıyor. Fakat durum her ne kadar böyle olsa da yine de işin içine bir şekilde kimyasallar karışıyor.

En güzel gözler sevgiyle bakan gözler. Kendi gözlerini, göz şeklini, kirpik şeklini, kaş şeklini seven, kendiyle mutlu olan kadın tabii ki dünyanın en huzurlu kadınıdır. Yine de bu teknolojilere özeniyoruz. O yüzden bunları yaptırırken iyi yerlerde, sertifikalı kişilere yaptırmaya mutlaka özen göstermek gerekiyor. Güzellikler ve mutluluklar dilerim.

Bir cevap yazın