Kadınlara Özel Sorunlar | Kadın Olmanın Kötü Yanları

kadın olmanın zor yanları

Kadın olmanın kötü yanları çoğu kadının dahi fark etmediği şey belki de. Kadınlara özel sorunlar aslında o kadar çok ki. K olmak güzeldir, değerlidir. Kadınlık verimlilik demektir, yapıcılık demektir, medeniyet demektir. Fakat kadın olmak düşünüldüğü kadar da kolay bir şey değildir.

Çoğu erkek ‘ah keşke kadın olsaydım, neler neler yapardım’ der. Ama tabii ki bekara koca boşamak kolaydır derler. Kadın olmak öyle dışarıdan görüldüğü gibi değil gayet zor bir şey. Hele bir de bizim ülkemiz gibi ataerkil ülkelerde yaşıyorsanız.

Sadece kadınların yaşadığı sorunlara birlikte göz atalım. Bana hak vereceksiniz. Ve kadınların iç dünyasını anlayabileceksiniz.

Kadınlara Özel Sorunlar

Her kadın müzik dinlerken eğlenir ve aklına estiği gibi rahatça dans etmek ister fakat bunu ne yazık ki çoğu yerde ve durumda gerçekleştiremez.

kadınlara özel sorunlar müzik

Kadınlar tüm gün vücutlarını sıkan pantolon, sütyen gibi kıyafetleri çıkartıp bir an önce rahatça dinlenmek ister. Bu kadar dert çeken kadınlar bir de üstüne ne yaşayınca çıldırmakta haklı olur bilin bakalım? Aldatılmak!

kadınlar dinlenirken

Daha önceki bir yazımızda büyük göğüslü olmanın dezavantajlarından bahsetmiştik. Askısız straplez sütyen de bir o kadar büyük derttir. Taksan olmaz, takmasan olmaz.

straplez sütyen kadın olmanın kötü yanları

Kadın Olmanın Kötü Yanları

Bir kadın için en rahat uyuma pozisyonu budur. Ama kadınlar genelde bu şekilde rahat rahat uyumazlar.

kadın olmanın kötü yanları uyku

Bir kadın, çağrınıza cevap vermiyorsa o anda işi olduğu için değil ya da görmediği için değildir. Telefonunun ekranına bakıyor ve çalmasının bitmesini bekliyordur. Çünkü telefonla yapmak istediği başka bir şeyler vardır.

Regl ağrısı neden olur? Nasıl geçer?

kadın cep telefonu kadın olmanın kötü yanları

Her kadın bakımlı tırnaklar ve bakımlı ellere sahip olmak ister. Fakat çamaşır, bulaşık derken bin tane işle uğraşmak zorunda kalır ve elleri hiçbir zaman tam istediği gibi olmaz. Bu da kadınlara özel sorunlar arasında yer alır.

kadınlara özel sorunlar tırnaklar

Kadınların regl döneminde yaşadığı en büyük iki sorunu da unutmayalım tabii ki. Hem de her ay!

kadınlar regl
kadın olmanın kötü yanları

Kadın olmanın kötü yanları bu kadarla bitmiyor. Elbette kadınların beyni sürekli olarak çalışır ve planlar yapar. Erkekler tek sekmeyle çalışırken kadınlarda aynı anda hep en az 5 sekme açıktır bu yüzden kadınlar dinlenmeye çok daha fazla ihtiyaç duyarlar.

Kadınlara özel sorunlar arasında, dinlenmeye vakit bulamamak da yer alıyor.

kadın sorunları

Bir kadın olarak iç çamaşırından beklediğimiz şeyler belli. Ama o iş de pek öyle olmuyor.

kadın iç çamaşırı