Kısa Saç Modelleri

Saçlarınız fiziksel görünümü tamamlayan en önemli unsurlardandır. Saçlar, bakımlı ve güzel görünmek için özen ister.

Kısa saç modelleri son sezonda oldukça önplana çıkmıştır. Her yaştan bayanın rahatlıkla kullanabileceği tarzda kesimleri oluşturur.

Küt kesim saç modellerinde düz modele asimetrik kesim sıkça tercih edilen bir modeldir. Yüz tipine yakışacak bir düz kesim saç modeli bulunur. Oval, yuvarlak vb. yani çok zayıf ve uzun olmayan bir yüz tipine sahip bayanlar düz kesim kısa saç modellerini rahatlıkla kullanabilir. Baklava yüzlü bayanlara da kısa saç modelleri çok yakışacaktır.

Pixie adı verilen asimetrik kesimde, üst kısımlar uzun, altlar ise oldukça kısa kesilir. Ünlüler dahil birçok kişinin tercih ettiği modeller arasındadır. Bu tarz modeller perçem veya kahkülle de kullanılabilir.

Arka ve yanları son derece kısa; üst kısımlardan öne doğru uzayan bir kısa saç modeli de son zamanların popüler saç modellerindendir.

Düz bir kesimin ardından biraz daha farklılık katmak adına yanlardan birkaç kat attırılabilir. Son derece havalı bir görüntü olacaktır. Özellikle düz kesim kısa saç modellerini gösteren aralara kat atılmasıdır.

Arkası uzun bir küt saç modeli.

Bir cevap yazın