Mutlu Bir İlişki Yaşayamayacağınız 8 Tip

Herkes mutlu bir ilişki yaşamak ister ama bazıları bunu imkansız hale getirmek için resmen çaba sarf eder. Buradaki örneklere benzer hareketleriniz varsa bir önce vazgeçmenizi isterim çünkü mutlu ilişki yaşamak için bunları yapmamalısınız.

Elbette herkesin huyu karakteri birbirinden farklı fakat bir ilişki nasıl olmalıdır diye düşündüğümüzde bunun net bir formülü olmasından ziyade dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu görüyoruz.

İyi bir ilişki için yapılması gerekenler

1. Sürekli evlilikten bahsetmemekte ve evlilikle ilgili hayallerle karşıdakini darlamamak gerek.
evlilik hayalleri

2. Hiçbir iş yapmayıp, boş boş oturan ve geçimini birilerinden borç isteyerek sağlamaya çalışan biriyle ilişki yaşanmaz.
borç istemek

3. Elindekiyle bir türlü mutlu olamayan ve hep daha fazlasını, daha farklısını ve daha iyisini isteyen biriyle ömür geçmez.
gül severim

4. İşine çok fazla düşkün ve hayatı aşırı ciddiye alan biri belki bazı açılardan iyi olabilir ama bir ilişki yaşamak onlara göre değil.
iş düşkünü

5. En basit sorunu bile kendisi çözemeyen ve hep birilerine muhtaç olan insanlarla kimse birlikte olmak istemez.
beceriksiz kadın

6. Sürekli mutsuz ve depresif biriyle ilişki yaşamak dünyanın en zor şeylerinden biri. Hayatı sevmeyen, mutsuz ve kötümser biriyle ne sevgili olmak istenir ne de evlenmek.
terapi

7. Prensiplerine aşırı bağlı ve son derece kuralcı biriyle hayat ne kadar zor geçer düşünmek bile istemiyorum.
prensip sahibi olmak

8. Ve son olarak bir ilişki nasıl olmalıdır diye soranlara cevap olarak: içinde asla şiddet ve/veya gereksiz kıskançlık bulundurmamalı diyoruz.
kıskançlık

Hayatınıza bu örneklerdeki gibi insanları sokarsanız mutlu bir ilişki veya mutlu bir evlilik yaşamanız imkansız. Örneklerden size yakın olan varsa, ‘aa ben de böyleyim’ diyorsanız, o huyunuzu ışık hızıyla değiştirmenizi öneririm.