Pürüzsüz Cilt İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz cilt için ne yapmalı? Maskeler işe yarıyor mu? Ciltteki güneş lekeleri ve sivilce izleri nasıl yok edilir? Pürüzsüz bir cilt bunları yapın!

Cilt belli dönemlerde pürüzsüz görünümünü kaybeder. Sertleşir ve kalınlaşır. Derinin kalınlığını azaltarak cildi pürüzsüzleştiren en etkili yöntem vücuda peeling yapmaktır.

Peeling ölü deriyi temizleyerek yerine yeni deri gelmesini sağlar ve bu sayede cilt parlaklaşır, pürüzsüzleşir.

Eskilerin kullandığı peeling yöntemi, deniz tuzu ve zeytinyağından yapılan karışımdır. Şimdilerde ise peeling için özel peeling jelleri mevcuttur.
Tavsiye ettiğimiz elbette doğal yöntemlerdir. Çünkü daha sağlıklı ve daha maliyetsizdir.

pürüzsüz cilt için

Ayrıca peeling yapılan bölgede kan dolaşımını hızlandırır ve kırışıklık oluşumunu engeller. Cilde nefes aldırır.

Pürüzsüz bir cilt için en önemli şey

Peelingin ve iyi bir doğal cilt bakımının ciltteki güneş lekeleri ve sivilce izlerini azaltmada etkisi büyüktür. Peeling hücre yenilenmesi için ciltte uyarıcı görevi görür.

Pürüzsüz bir cilt için cilt temizliği çok önemlidir. Ciltte oluşan siyah noktalar, sivilceler cildi pürüzlü gösterir. Bu nedenle cilt tipine uygun temizleyicilerle cilt temizlenmelidir.

Örneğin Dirty works come clean creamy cleanser gibi gerekirse naneli canlandırıcı bir temizleme kremi kullanabilirsiniz.

Kuru bir cilt de pürüzlü görünür. Cilt tipine uygun ve cildin ihtiyacına yönelik olan nemlendirici-besleyici kremler kullanılmalıdır. Cilt ihmale gelmez. Bunun için ise düzenli aralıklarla tüm vücuda bakım yapılmalıdır.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir