Saç Dökülmesi Ve Saçtaki Açıklıkları Kapatan Maske Tarifi

Saçtaki açıklıklar nasıl kapatılır saç seyrekliği

Saç dökülmesi yaşıyorsanız saç seyrekliğini kapatmak sizin de en büyük dertlerinizden biri olabilir. Saçtaki açıklıkları kapatan maske tarifi ve bu konuyla ilgili neler yapabilirsiniz tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Belki pek çok şampuan kullandınız, saç maskesi uyguladınız, saç serumları satın aldınız fakat saç açıklarını kapatma konusunda hiçbir şey işe yaramadı. Peki saç seyrekliği için ne yapılmalı ki bu sorun ortadan kalksın?

Saç seyrekliği için ne yapılmalı

Hiç bir ürün almadan önce yapmanız gereken bazı çok önemli şeyler var. Biliyorum ki seyrek saçı gizleme yöntemlerine yöneliyorsunuz, bu çok normal çünkü ben de uzun süre saç seyrekliğini kapatan sprey kullandım.

Bölgesel saç seyrelmesi

Fakat bunlar çözüm değil, aksine saç derisinin nefes almasını engelleyen bu tür pek çok ürün var. Seçerken bu özelliğe mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Ama odaklanılması gereken asıl konu şu.

Özellikle kadınsanız ve saç tepesinden dökülme veya bölgesel saç seyrelmesi yaşıyorsanız ya da güçlü, kalın telleriniz günden güne inceliyor ve cansızlaşıyorsa burada yapmanız gereken ilk şey bir kan tahlili yaptırmak.

D vitamini, B5, B6, B7 vitamini (Biotin), B9, B12 vitamini, E vitamini, C vitamini, A vitamini, magnezyum, Omega-3, çinko, selenyum, bakır ve demir dökülmede, seyrelmede en sık rastlanan eksiklikler.

Saç dökülmesini önlemek için nasıl beslenmeliyiz?

Saç dökülmesi için vitaminler ve minerallerin gerektiği kadar vücudumuzda bulunması önleyici ve durdurucu bir etkiye sahiptir. Yukarıdaki bilgiye göre beslenme programınıza eklemeniz gerekenler şunlardır.

 • Badem, kaju, dolmalık fıstık, ay çekirdeği, kabak çekirdeği
 • Yumurta, ciğer, balık, karides
 • Fesleğen, mantar, havuç, biber
 • Sert peynir, bitter çikolata, karabuğday, kivi

Bunlar saç dökülmesini önleyen besinler listesi. Bunlardan değişik değişik seçip her gün tüketmeye çalışın. Saç dökülmesine iyi gelen besinleri tüketmeye başlarken ayrıca şunlara da dikkat edin.

saç dökülmesini önleyen besinler

Sizde genel olarak yorgunluk var mı? Halsizlik, saç dökülmesi, uyku sorunları, baş dönmesi, üşüme, kuru cilt, ciltte pullanma, kas ağrıları, kemik ağrıları, nefes kesilmesi, gerginlik, ishal veya kabız, unutkanlık, mod değişimleri?

Çemen otu tohumu (Fenugreek seed) saç maskesi

Eğer bunlardan çoğu varsa, lütfen bu sayfayı okuduktan sonra hemen tahlil yaptırmak için bir hastane veya laboratuvar bulun ve ilk iş olarak vücudunuzdaki mineral, vitamin ve hormonları düzeltin. Yoksa ne kullanırsanız kullanın sorununuz çözülmez.

Kadınlarda demir eksikliği neden olur?

Saçtaki açıklıkları kapatan maske tarifi

Testleri yaptırdınız, beslenme listenizi düzenlediniz şimdi artık maske uygulamaya başlayabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı evde yapılabilecekler arasında bu saç dökülmesini durduran maske aynı zamanda yeni saçların çıkmasını ve saç derisinin sağlığını da düzeltir.

Kadınlarda saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesini durduran maske

Hangi yağları kullanmalıyız? Ben size liste halinde onları yazacağım, siz bunlardan olabildiğince çoğunu ekleyerek bir maske hazırlayacaksınız ve bunu düzenli olarak haftada 2 kez yağacaksınız.

 • Biberiye yağı, tarçın yağı
 • Karabiber yağı, ıtır yağı
 • Sedir ağacı yağı, misk yağı
 • Kekik yağı, limon yağı
 • Lavanta yağı, fesleğen yağı
 • Ylang ylang yağı, yasemin yağı
 • Servi yağı, güve otu yağı

Saç dökülmesine karşı etkili maske hazırlamak için bu yağlardan bir karışım hazırlayın. Yağları dönüşümlü olarak kullanın. Mesela 3-4 yağ seçip onları kullanın önce ve zeytinyağı veya hindistan cevizi yağına ekleyerek uygulayın. Temiz saçta yarım saat ile 2 saat arası bekletip durulayın.

Saça pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?

Saç dökülmesi nasıl geçer durur

Bu sayfada anlattıklarımı yaparsanız dökülme ve seyrelme sorunlarınızın yavaş yavaş geçtiğini fark edeceksiniz. Bu sorunu yaşayan tanıdıklarınızla da lütfen bu sayfayı paylaşmayı unutmayın.

Saça mayonez maskesi nasıl yapılır?

Çünkü ben de zamanında çok uğraştım hem zamanım hem param boşa gitti. Size ve tanıdıklarınıza da böyle olmasın diye tüm bunları anlattım.

Gür saçlı günler diliyorum :)

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir