Suda Collagen Tablet Kullanımı Kolajen Faydaları

suda collagen kullanımı kolajen faydaları

Bugün size kullandığım Suda Collagen tabletten bahsetmek istiyorum. Pek çok kolajen markası var. Ve hatta Suda collagen saşe ve toz da var. Bunlardan yine en çok kullanılanı Voonka kolajen bir de Hud kolajen.

Ben Suda kolajen tablet kullananlar arasındayım çünkü toz şeklinde olan kolajenler, her ne kadar kullanım açısından daha kolay ve pratik olsa da genelde elmalı, muzlu, ananaslı falan olabiliyor ya da fiyat olarak biraz daha yüksek olabiliyor. Ben meyve aroması istemediğim için tablet şeklinde kullanmayı tercih ediyorum.

Şimdi kolajen faydaları ve kullanımı hakkında dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeyim. Ve ben neden kullanıyorum onu anlatayım.

Hangi kolajeni kullanmalıyım? Hangi kollajen neye iyi gelir?

Her şeyden önce bilmemiz gereken şey pek çok çeşit kolajen olduğu. Bunlardan, satın aldığımız tablet kolajen veya toz kolajen ürünlerinde sıklıkla 3 tipin kullanıldığı. Yani tip 1 kolajen, tip 2 kolajen ve tip 3 kolajen.

Tip 1 kollajen nedir? Ne işe yarar? Cildin elastikiyetini korur, bağların ve dokuların, organların ve kemiklerin yapıştırıcısı gibi düşünün.

Tip 2 kollajen nedir? Ne işe yarar? Özellikle eklem ve kıkırdak sağlığı için tip 2 kollajen kullanılıyor.

Tip 3 kollajen nedir? Ne işe yarar? Eğer saçlarınızda ve tırnaklarınızda uzama, kırılma, cansızlık, hacimsizlik, dökülme gibi sorunlar varsa tip 3 kollajen bunları onarır ve güçlendirir.

kolajen kullanımı faydaları zararları nedir

Kolajenin zararlı var mı?

Kolajen denilen şeyi vücudumuz kendisi zaten üretmektedir. Yani kollajen takviyesi kullanıldığında, dışarıdan ekstra olarak vücuda yabancı bir madde sokulmaz.

Yaş ilerledikçe veya bazı hastalıklara ya da kötü beslenme, stres gibi etkenlere bağlı olarak vücudumuzdaki kolajen üretimi azalır. Bu durumda kolajen takviyesi kullanmakta fayda olabilir. Sırf cilt sağlığı ve güzelliği için bile kullanılabilir çünkü gerçekten fark yaratıyor.

Bunun için sorun olan bölgelerde kolajen krem kullanabilirsiniz. Hem canlandırıcı hem onarıcı etkisi oluyor hem de sarkmaları önlüyor ve toparlıyor.

Doppelherz kollagen beauty yorumlar

Kolajen kullanımının faydaları neler?

Kolajen cilt sağlığına iyi gelir. Hata iyi gelir demek az bence, resmen çığır açar. Cildi gençleştirir, sarkmaları azaltır, nemlendirir ve kırışıklıkları azaltır. Kemik ve kas kayıplarını onarır. Kolajen kullanımının faydaları o kadar çok ve etkili ki mesela eklem ağrılarına çok iyi gelir.

Kalbi korur ve kalp hastalıklarının ortaya çıkmasını önler. Beyin fonksiyonlarını geliştirir, unutkanlığı azaltır. IBS gibi sızdıran bağırsak hastalıklarını tedavi eder.

hangi kolajeni almalıyım hangi kollajen takviyesi daha iyi

Ne kadar kolajen alınmalı?

Kolajen kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Bunlardan biri kolajenin molekül ağırlığı ve peptid seviyesi. Kollajen takviyesi alırken bunu mutlaka kontrol edin. Molekül ağırlığı düşük, içindeki kolajen ve kolajen peptid miktarı yüksek olsun. Mesela 3000 civarında moleküler ağırlıklı bir kolajen gayet uygundur.

Günde 12-15 gr hidrolize kolajen tüketilmesi öneriliyor. Mg olarak da günlük 9000-10.000 mg kolajen tüketilebiliyor.

Venatura beauty kollajen yorumlar

Hangi kolajeni almalıyım? Hangi kolajen takviyesi daha iyi?

Yazının başında da söylediğim gibi Voonka, Hud, Solgar, Suda Kollajen gibi markalar ön plana çıkıyor. Fakat markadan çok, kolajen tipine önem vermelisiniz ve moleküler ağırlığına. Elbette içeriğine de.

Bunlara dikkat ederseniz hangi kolajeni almalıyım dediğinizde veya hangi kolajen takviyesi daha iyi diye sorduğunuzda, size özel bir sonuç çıkmalı ve buna uygun kolajen takviyesini almalısınız.

Kollajen kullanımı | Kolajen kullanırken nelere dikkat edilmeli?

İşte en önemli yere geldik, kollajen kullanımı. Bu noktada kolajen kullanırken nelere dikkat edilmeli sorusu çok önemlidir. Çünkü tablet veya toz, fark etmez bu takviyeyi kullanırken yanında ayrıca C vitamini, Çinko ve hyalüronik asit de kullanmakta çok fayda var.

Suda collagen tablet içeriği

Suda collagen tablet içeriği burada gösterildiği şekilde. İçinde 3000mg hidrolize kolajen peptitleri var. 300 mg C vitamini, 120 mg hyaluronic acid, 10 mg çinko, 1000 mg biotin ve 1 milyar lactobacillus acidophilus var. Ki kendisi bağırsak hareketlerini düzenleyicidir.

suda collagen içeriği kolajen tablet

Kolajen ne kadar zaman kullanılır? Yine önemli sorulardan biri. Sıkça tavsiye edilen 3 ay kullanıp, 1 ay ara vermektir. Semptom ve şikayetlerinize göre 3 ay kullanıp 3 ay ara da verebilirsiniz. Ama 1 ay kullanıp 3 ay ara verenler de var. Fakat bu tavsiye edilmiyor. Çünkü kolajenin işe yaraması için 3 aylık kullanım, genel olarak gerekli.

Suda collagen tablet kullanımı

Suda collagen tablet kullanımı kimine göre kolay kimine göre zor çünkü tablet boyutu büyük ama içinde çok miktarda kolajen olduğu için öyle olması gerekiyor diye kendimi avutarak yutuyorum.

Önerilen porsiyon günde 3 adet suda kolajen tablet alınması. Ben bazen 2 bazen 3 tane alıyorum. İçinde 45 tablet var. Yani 3 tane içtiğinizde 15 günde bir kur bitmiş oluyor.

Ben neden suda collagen tablet kullanıyorum? Yazının başında belirttiğim gibi meyve aroması sevmiyorum ve bunun fiyatı daha uygun ve bana da yeterli geliyor. Ben saçlarım cansız, tırnaklarım kırılıyor, eklem ağrılarım var, kas kütlem düşük diye kullanıyorum ve çok iyi geliyor.

Öyle ki, kullanmaya başladım ve özellikle sizin için not aldım. Abartmıyorum üçüncü gün aynaya baktığımda cildimde bir parlaklık, bir canlılık görüyorum. Ve şunu da belirtmeliyim, kolajen kullanımına başladığınızda hemen o gün enerjiniz inanılmaz artıyor.

Ha bu arada Suda collagen’in şöyle iyi bir yanı da içinde hyaluronik asit, çinko, C vitamini gibi şeyleri de barındırıyor olması. Yani bu takviyeleri ekstradan almak durumunda kalmıyorum.

Dediğim gibi ben bugüne kadar aralıklı olarak ve toplamda 1 senedir sadece Suda Collagen tablet kullandım ama siz farklı markaları da deneyebilirsiniz.