Voonka Collagen Beauty Blue Hylauronic Acid Cream

Voonka Collagen Beauty Blue Hylauronic Acid Cream

Voonka Collagen Beauty Blue Hylauronic Acid Cream kollajenli hyalüronik asit içeren mavi krem bugünkü inceleme ve yorumlar köşemizdeki ürün. Kolajen kremler son zamanlarda ilgimi çekiyor bir de içinde hyalüronik asit olması sebebiyle bu kremi alıp denedim.

Cilt, zamanla nemini ve elastikiyetini kaybediyor. Hele bir de artık yaş almaya başladıysanız veya yüzünüzde kırışıklıklar oluşmaya başladıysa veya kilo verdiniz ve yüzde sarkmalar meydana geldiyse hem kolajen desteği hem de hyalüronik asit desteği gerçekten hayat kurtarıcı olabiliyor.

Zaman zaman kolajen tabletlerle tüm vücudu desteklemek gerekiyor ve aynı zamanda yüz için de ürün kullanmak gerek. İşte Voonka Collagen Beauty Blue Hylauronic Acid Cream bu yüzden dikkatimi çekti ve aldım.

Biliyorsunuz daha önce Bee Beauty kolajen krem ve kolajen kağıt maske de kullanmış ve yorumlarımı yazmıştım.

Voonka collagen beauty blue hylauronic acid cream yorumlar

Öncelikle ürünü satın aldığımı ve anlaşmalı markam olmadığını yani bu ürünü tanıtmak için herhangi bir ücret almadığımı veya ürün satışından hiçbir çıkarım olmadığını belirteyim. İncelemesini yaptığım tüm diğer ürünler gibi.

Sıkılaştırıcı Kırışıklık Giderici En İyi 10 Yağ!

Voonka kolajen krem ne işe yarar ondan bahsedeyim. Kutunun üzerinde zaten gördüğünüz gibi büyük harflerle kollajen, hiyalüronik asit, aloe vera, jojoba, kır iğdesi yağı, bakır glukonat, e vitamini ve pro vitamin b5 yazıyor. Yani bir cildin nemlenmek, beslenmek ve onarılmak için ihtiyaç duyduğu tüm içerikler neredeyse var.

Voonka kolajen krem ne işe yarar

Sadece yüz için kullanmak zorunda değiliz. Kırışıklık, kuruluk, sarkma olan bölgelere de uygulanabilir. Resimde Voonka collagen beauty blue hylauronic acid cream içeriği nedir görebilirsiniz.

Biliyorsunuz bazı “asla evimize sokmamamız gereken” maddeler ve kimyasal içeren ürünler var, bu ürün onlardan biri değil. Bu açıdan yani temiz içerikli olması açısından bir artı puan alıyor zaten.

Serena Beauty Collagen Anti Aging Face Serum

Kokusu nasıl? Keskin bir kokusu yok, rahatsız etmeyen güzel hafif bir deniz esintisi var. Yani bu açıdan Destek kolajen krem, bu kremi açık ara farkla geçer. Sürmesi kolay fakat biraz ağır bir formu var. Yani bezelye kadar değil, fındık kadar sürersek yüzümüz ve boynumuza yetiyor.

Voonka collagen beauty blue hyaluronic acid cream kullananlar

Bu tür kremleri, aslında tüm kremleri boyun bölgesine hatta dekolteye kadar sürmek gerek. Yüz ve boyun için fındık büyüklüğünde kullanmak gerekiyor.

Kolajen krem olduğu için ilk sürdüğünüzde hafif bir yapışkanlık hissi oluyor doğal olarak ama rahatsız edici değil.

Çünkü burada, kullandığım diğer kremlerde olmayan bir şey fark ettim ki Voonka collagen beauty blue hyaluronic acid cream kullananlar bu konuda bana katılacaktır. Krem, sürdükten kısa bir süre sonra o yapışkan formunu değiştirip, kadifemsi bir forma dönüşüyor.

Voonka collagen beauty cream kolajen krem kullananlar yorumlar

Makyaj altına kullanılabilir mi? Nemlendirme açısından çok yeterli olmayabilir eğer kuru veya karma bir cildiniz varsa. Bu kremi sürüp kadifemsi forma geldikten sonra bir nemlendirici makyaj bazı da kullanmak gerekebilir.

Kremin ismi neden Beauty Blue? İsmi uzun ama isimdeki her şey kremde var. Yani kolajen var, hiyalüronik asit var, beauty kısmı da doğru çünkü düzenli kullanıldığında içeriğinden dolayı cildi canlandırıp nemlendireceği ve gerginleştireceği açık, blue kısmı da doğru çünkü kremin rengi mavi!

Aslında tam olarak mavi değil, mint rengi. Ama tatlı bir renk. Alışık olduğumuz beyaz renkte değil. Şöyle göstereyim, kapağını açıp resmini çektim sizin için.

Voonka kolajen mavi krem

Evet, rengi tam olarak mint denilen renkte. Elbette cilde sürünce bu renk kayboluyor. Krem 50 ml ve formunun biraz ağır olması sebebiyle, eğer günlük olarak kullanırsak bence yaklaşık bir ayda biter hatta belki biraz daha kısa sürebilir. Bu tabii ki sadece yüz ve boyun bölgesi için geçerli.

Hem kutusunda hem de kremin alt kısmında içindekiler bölümü bir kez daha yazılmış. Made in Turkey ibaresi insana gurur veriyor. Yerli markaların artmasını diliyorum. Ve tabii ki kremlerin maksimum 50 TL olmasını da.

Kolajn krem zararlı mı?

Yan etkisi zararı var mı? Gözle temas ettirmeyin diyor. Ben kullandığımda, alerjik biri olduğum için, gözüme değdirmememe rağmen gözüm sulandı ve aktı. İçindeki bir şey tetiklemiş olmalı. Siz de benim gibi alerjikseniz böyle bir şey yaşabilirsiniz belki. Ama bunun dışında bir sorun yaşamadım.

voonka kollajen mavi krem içindekiler içeriği

Bu pembe kutunun içinde geliyor ürün. Çiçekli, güzel bir kutu. Hem kutuda hem de içinden çıkan kremin arka yüzünde içindekiler yazıyor. Yani kutuyu atsak da krem şişesinden içeriği her zaman kontrol edebiliriz. Bu iyi bir şey. Kutu pek kullanışlı değil.

Yani kutusunun içinde saklayayım dediğinizde şişe tam olarak tekrar yuvasına oturmayabiliyor. Yumuşak, yastıklı bir yuva yapmışlar oraya. Ama fazla esnek olduğu için böyle bir durum yaşanabiliyor.

kolajen krem hiyalüronik asit tavsiye

Gözenekleri sıkılaştıran krem arıyorsanız, yüzüm sarkmaya başladı diyorsanız, cildim çok kuru ne yapmalıyım diyorsanız bu kremi denemenizi öneririm. Ayrıca elbette düzenli olarak maske uygulamanızı da tavsiye ederim. Mesela evde chia tohumu maskesi yapabilirsiniz. Lekeleriniz varsa leke karşıtı kil maskesi kullanabilirsiniz.

Kolajen krem ne işe yarar? Faydaları neler?

Kolajen krem ne işe yarar dediğimizde aklımıza ilk gelen cildi nemlendirmesi, yumuşatması, hücre yenilenmesini desteklemesi ve cilt sorunlarının onarılmasına yardımcı olmasıdır.

Ayrıca ince çizgilerin, mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların azalması da kolajen krem faydaları arasında yer alıyor. Cilt tonunda farklılıklar, lekeler, siyah noktalar, ciltte kuruluk ve sarkma gibi sorunlar varsa kollajen bunların onarılmasını destekliyor.

Voonka collagen beauty blue hylauronic acid cream aynı zamanda içerdiği hiyalüronik asit ile cildin nemlenmesini ve su kaybı yaşamaması için de destekte bulunuyor.

Bu kreme notum 10 üzerinden 8. Olumlu yanları fiyatı uygun (ortalama 75 tl civarında), kadifemsi formu, içeriğinin doğal ve zengin olması. Neden puan kırdım? Bir içerik gözüme alerji yaptı, formu ağır yani bir kutu günlük kullanımla en fazla 1 ay gider, kokusu daha güzel olabilir.

Bir cevap yazın