Yüzdeki Lekeler Nasıl Yok Edilir?

Yüzdeki kahverengi lekeleri yok etmek için ne yapmak gerekir? Lekesiz ve pürüzsüz bir cilt çoğumuzun en büyük dertlerinden biri. Ciltte lekeler varsa kapatmak için fondöten vb. kozmetik ürünlere başvururuz. Ancak bunlar kimyasal ürünlerdir ve cilt için zararlıdır.

Cilt lekeleri için peki neler yapılabilir?

Öncelikle cilt temiz olmalıdır. Cilde yapılacak her uygulamada cildin temiz olmasına özen göstermeliniz. Böylece daha etkili sonuç alınacaktır.

Sirke cilt lekelerini açmada etkili bir yöntemdir. Üzüm sirkesi yerine elma sirkesi daha çok önerilir. Eşit oranda elma sirkesi ile suyu karıştırınız ve bu karışımı özellikle gece yatmadan önce lekeli bölgelerinize sürün. Bu uygulamayı her gece yapabilirsiniz.

Bal ve nişasta karışımı cilt lekelerini açma özelliği gösterir. Nasıl mı? Bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı nişastayı karıştırın. İyice karıştırın ve sonra elde edilen karışımı günde iki defa lekeli bölgenize sürün. Sabah ve akşam sürebilirsiniz.

Limonun suyu cilt lekelerini açmada kullanılan doğal bir yöntemdir. Limonun suyu kadar kabuğu da önemlidir.

limon cilt lekelerini açma

Cilt lekeleri için doğal maske

Yumurta akı ve rendelenmiş limon kabuğuyla maskeler yapılabilir. Yumurta akı ve limon kabuğunu karıştırın, krem kıvamına gelene kadar devam edin. İstenilen kıvama gelince banyo yapmadan bir saat kadar önce lekeli bölgelerinize masaj yaparak uygulayın ve bekleyin.

Aspirin ve yumurta akı maskesi ne işe yarar?

Cilt lekeleri hemen geçmez. Bu uygulamaları devamlı ve düzenli olarak yaparsanız sonuç alabilirsiniz. Cilt lekeleri için doğal maskeleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Ve cildin kollajen düzeyine dikkat etmenizi de. Böylece pürüzsüz bir cilt ve sağlıklı parlak bir cilt sahibi olabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir