Yüzdeki Sivilceleri Yok Etmek

Yüzdeki sivilceleri yok etmek için bu sayfadaki önerileri mutlaka deneyin! Sivilceler nasıl gider? En iyi sivilce kremi hangisi? Evde sivilce nasıl geçer?

Öncelikle bir cilt doktoruna danışılmalıdır. Sivilceye sebep olan nedenler tespit edilmelidir. Nedeni tespit edildikten sonra sivilceleri yok etmek için doğru yöntem kolaylıkla bulunabilir. Sivilceleri yok etmek için cilt sağlığını olumsuz etkileyecek yöntemlerden kesinlikle kaçınılmalıdır.

Sivilce oluşumuna sebepler: Yanlış beslenmek, yağlı gıdalar tüketmek, makyaj kalıntıları, hava kirliliği sebebiyle cilde yapışan tozlar, kirler. Bu nedenledir ki cildin temizlenmesi çok önemlidir.

Sivilceler nasıl gider?

Elma sirkesi sivilceleri yok etmede önerilecek harika bir diğer yöntemdir. Elma sirkesi suyla seyreltilmelidir. Diğer türlü hassas cildi yakabilir. Pamuk yardımıyla sivilce sorunu olan bölgelere uygulanır. Birkaç dakika beklenir ve ılık su ile yıkanır.

sivilcelerden kurtulmak

Evde sivilce nasıl geçer?

Sivilcelerden kurtulmak için evde de çözümler üretebilirsiniz. Cildin yağlı olması sivilce oluşumuna davetiye çıkarır. Cildi kurutmak için ise cilt sabunla yıkanabilir. Lavanta sabunu, biberiyeli sabunlar, çam katran sabunu tercih edilebilir. Böylece evde sivilce nasıl geçer sorusuna bir çözüm oluşabilir.

Ayrıca sivilceler nasıl gider? Cildin yağ dengesinin korunmasıyla. Ve elbette beslenme şekline dikkat edilmesiyle. Özellikle yağlı, şekerli ve hamur işi tüketimini azaltmak gerekir. Yani yüzdeki sivilceleri yok etmek için sağlığı ve dengeyi içten de korumak gerekir.

Bir cevap yazın