Cranberry Tablet Ne İşe Yarar? Kullanımı Ve Faydaları

Urinonvef cranberry turna yemişi tablet ne işe yarar neye iyi gelir faydaları kullanımı

Ocean, Solgar, Venatura, Urinonvef cranberry tablet gibi farklı markaların çıkarttığı turna yemişi takviye gıdası. Ne işe yarar? Kullanımı ve faydaları neler, işe yarıyor mu kullananlar arasında olduğum için anlatmak istedim.

Daha önce idrar yolu enfeksiyonu nedir anlatmıştım. Halk arasında sistit olarak da bilinen bu hastalık, hem kadınların hem erkeklerin başına zaman zaman geliyor. İnternette araştırırken turna yemişinin bu konuda çok işe yaradığını, kullananlar tarafından pek tavsiye edildiğini gördüm.

İdrar yolu enfeksiyonu ağrı yapıyor. Hem de geçmeyen, alttan alttan gelen sürekli bir sızlama ortaya çıkıyor. Bir yudum su içseniz hemen tuvalete gidiyorsunuz. Bu da kalitesiz uyku anlamına geliyor. Bazılarında ağrılı idrar yapma gibi etkisi de oluyor. Ayrıca idrar koyu sarı renkte ve ağır bir kokuya sahip oluyor.

İnsanın hayatını zorlaştıran bu durum pek çok farklı sebepten dolayı ortaya çıkabiliyor. Hiç bir şey olmasa kötü beslenmeye bağlı olarak kendini gösteriyor. Bu yüzden herkesin başına gelebiliyor.

Cranberry / Turna yemişi faydaları

Yüksek antioksidan etkisi olduğu için “superfood” kategorisinde yer alan cranberry (turna yemişi) faydaları ile dikkat çekiyor. Özellikle idrar yolu iltihabı tedavisinde etkili, bazı kanser türlerinin oluşmasını engelliyor ve tansiyonu dengeliyor. Ancak yararları bunlarla bitmiyor.

  • Sistit (iye) tedavisinde etkili
  • Diş çürümesini önler
  • Karaciğer hastalıklarını önler
  • İnflamasyonu azaltır
  • Göz sağlığını destekler
  • Sindirim sistemi sağlığını korur
  • Kanser düşmanı
  • Kalp sağlığını korur
  • Böbrek taşı oluşumunu önler

Libidoyu artırdığı, kabızlık problemini giderdiği, maya enfeksiyonu tedavisinde etkili olduğu ve üst solunum yolu hastalıklarının teavisinde etkili olduğu yönünde de bilgiler vardır. Kilo verdirir mi? Özellikle bu alanda bir çalışma yapılmamış olmasıyla birlikte, karın göbek yağlarının azalmasında etkisi görülmektedir.

Cranberry tablet ne işe yarar? Kullanımı

Sizin için uygun olan bir markanın ürününü alın. Üstünde günde kaç tane içmeniz gerektiği yazar. Mesela ben Urinonvef cranberry tablet kullanıyorum. Kullanımı şu şekilde : Sabah 1, akşam 1 tok karnına. Size içeriği nasıl onu da göstereyim.

Urinonvef tablet cranberry içeriği içerik

Cranberry tablet ne işe yarar? İdrar yolu enfeksiyonu yaşayanlar o ağrının sızlamanın nasıl bir şey olduğunu çok iyi bilir. İşte o ağrıyı neredeyse üçüncü gün kesiyor. Tableti kullananlar bu süreçte özellikle bol su içilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Ki iltihap vücuttan kolayca temizlenebilsin.

Yan etkileri ve zararları var mı?

Pıhtı önleyici ilaç kullanıyorsanız, yoğun K vitaminine sahip olan cranberry ile etkileşime geçebilir. Bu durumda doktorlar çok düşük miktarlarda turna yemişi tüketmek gerektiğini vurguluyor.

Fazla miktarda tüketildiğinde mide ağrısı ve ishale sebep olabilir. Bu yüzden doktorunuzun tavsiye ettiği veya kutunun üzerindeki günlük tüketim miktarını aşmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.