Himalaya Detoks Etkili Arındırıcı Kömür Scrub

Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub

Aktif kömür yani charcaol ve yeşil çay özlü Himalaya detoks etkili arındırıcı scrub kömür kullananlardan biri olarak yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Ciltteki ölü derileri temizlemek ve detoks etkisiyle birlikte cildi toksinlerden arındırmak bu srcubın vadettiği şey. Scrub ne demek? Yani scrub cream ne demek? Aslında peeling yapmak için hazırlanmış olan içerik anlamına geliyor. Yani kömürlü peeling.

Ben Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub aldığımda nasıl kullanılacağını açıkçası ilk başta çözemedim. Yüzümü yıkarken yüz temizleme jeli gibi yani bayağı sabun gibi uyguladım, tabii ki hiç bir etkisini görmedim.

Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub nasıl kullanılır?

Her ürünün farklı bir kullanım alanı var ve doğru şekilde kullanılırsa verimli oluyor elbette. Bende yüz kesesi var. Gratis’te satılıyor hatta Watsons’ta da gördüm sanırım. Çok ince yapılı narin bir kese. Yüze peeling yapmak için hazırlanmış bir ürün.

Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub

İşte yüzümü yıkayıp iyice temizledikten sonra hala nemli haldeki yüzüme scrub uygulayıp, bu kese ile peeling yaptığımda etkisini tam olarak gördüm. Size de bu şekilde kullanmanızı öneririm. Böyle pürüzsüz bir cilt oluşuyor gerçekten de.

Kömür scrub fiyatı da çok uygun indirim olduğunda 16 liraya kadar düşüyor. Himalaya scrub cevizli ve kayısı özlü peelingleri de var. Ben onları denemedim. Benim kullandığım bu aktif kömürlü peeling cevizliden daha iyi çünkü cevizli olan yüzü çiziyor diyorlar. Yüz peelingi için hafif bir dokusu olmalı scrubın o yüzden ben bundan gayet memnun kaldım.

Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub içeriği görmek isterseniz buraya kutunun arkasının resmini ekliyorum.

Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub içeriği

Himalaya detoks etkili arındırıcı scrub kömür kullananlardan biri olarak şunu söylemek isterim ki içindeki yeşil çay cildi ferahlatıyor. Aktif kömür siyah noktalar için hem çözüm hem de oluşumunu önlüyor ve detoks etkisi denilen şey de cildi gerginleştiriyor. Yani arındırıyor ve dinçleştiriyor.

Özellikle sivilce probleminiz varsa, leke sorununuz varsa ve siyah noktalarınız varsa kömür peeling tam size uygun. Bende sivilce ve siyah nokta yok, cildim de kuru ama bu scrub hem sakinleştirici hem de arındırıcı olduğu için bana da iyi geliyor.

Bu bittikten sonra belki kayısılı olanı alıp denerim. Çünkü benim istediğim cildimi bolca nemlendirmek ve dinçleştirmek. Ki Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi bunun için çok iyi bir çözüm. Sizin de cildiniz kuruysa günde ortalama 2 litre su içmeyi unutmayın. Çünkü sadece dışarıdan uygulanan ürünler değil, içeriye aldıklarımız da önemli.

İyi bir bakımın anahtarı iyi bir temizlik

Bunu ben de uzun süre fark etmemiştim. Sadece tonik kullanıyordum ve nemlendirici krem. Ancak iyi bir bakımın anahtarı iyi bir temizlik. Cildi iyi bir şekilde temizlemediğimiz zaman ne oluyor biliyor musunuz?

Üzerine yaptığımız her türlü bakım boşa gidiyor. Yani onca zaman o kadar serumu ve hatta kremleri neredeyse boşa sürmüşüm.

Temiz olmayan bir cilt, ürünü de olması gerektiği gibi ve kadar emmiyor. Bu durumda da üründen ne kadar verim alabiliriz ki? Haftada en az iki kez iyi bir temizlik şart.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir