Türk Hosteslerinin Eski Kıyafetleri

eski hostes kıyafetleri

20 Mayıs 1933 yılında kurulan Türk Hava Yolları‘nda bugüne kadar binlerce hostes yer görev aldı. Hosteslerin giyindiği kıyafetler de o dönemden bu döneme değişiklik gösterdi elbette.

Eskiden Türk hosteslerin kıyafetleri bazen daha renkli, bazen daha mini, bazen de daha dar kesimdi. Birlikte bakalım önceden Türk hosteslerin elbiseleri nasılmış.

Türk hosteslerinin eskiden giyindiği elbiseler

thy eski hostes kıyafetleri

Şık bir etek, gömlek ve özellikle harika bir şapka. Eski hostes kıyafetleri ne kadar güzelmiş öyle değil mi.

thy eski hostes kıyafetleri

Burada da yine o dönemden çekilmiş bir fotoğraf var. Hepsinin saçları kısa ve ayakkabıları siyah. Sizin de dikkatinizi çekti mi.

thy eski hostes kıyafetleri

Eski hostesler, o zamanın havasından suyundan mıdır bilinmez ama melek gibiler. Yazın beyaz gömlek, kışın siyah kazak eski hosteslerin kıyafetleri böyleydi.

THY eski hostes kıyafetleri, Türk hostesler eskiden nasıl giyiniyordu?

hosteslerin eski kıyafetleri

Atkılar, eşarplar, şapkalar ve mini etekler. Türk hostesler eskiden böyle kıyafetler giyiniyordu.

hostesler eskiden nasıl giyiniyordu

Bu hostes de pembe giyinmiş. Ne kadar şeker ve modern öyle değil mi. 80’ler Türkiye için gerçekten çok güzel bir dönemdi.

thy eski kıyafetleri

Bu resimde açıkça görülüyor ki hostes yaptığı işten gayet memnun, mutlu ve onu duyuyor. Bizler de bu hosteslerle gurur duyuyoruz.

Türk hosteslerinin eski kıyafetleri

Türk hosteslerinin eski kıyafetleri

Bu resimde de hostesler sivil halde pilotla birlikte. Burada eskiden pilotlar nasıl giyiniyordu onu da görebiliyoruz. Pilotlar ve hostesler tüm yolcular için birer süper kahraman gibiler.

eskiden hostesler

1960, 1970 ve 80’li yıllarda Thy Türk Hava Yolları uçaklarının hostesleri böyle kıyafetler giyiniyormuş. Eski hostes elbiseleri mi daha iyi sizce yoksa yenileri mi? Yorum kısmına fikrinizi yazabilirsiniz.