Doğadan Gelen Moda!

Moda tasarımcıları nereden esinleniyor hiç düşündünüz mü? Neredeyse her gün yeni bir elbise modeli ortaya çıkıyor. Tasarımcılar nasıl bu kadar yaratıcı olabiliyorlar? Evet, cevap aslında tam gözümüzün önünde duruyor. Ne biliyor musunuz? Doğa.

Tüm renkler, desenler, modeller aslında doğadan esinleniliyor. Hatta sadece kıyafet tasarımcıları değil, saç tasarımcıları da yeni ve değişik modeller için doğadan destek alıyor. Şimdi birlikte resimlere bakalım. Şaşıracağınıza eminim.

Doğadan Esinlenilen Saç ve Kıyafet Modelleri

doğa ve moda
ağaç elbise

Sadece çiçekler ilham kaynağı olmuyor modacılara, doğadaki her şey ilham kaynağı olabiliyor. Mesela kurak bir çöl!

çöl elbise
nehir moda tasarımı

Şu elbisenin güzelliğine bakar mısınız? Hem duman rengi, hem de şekil olarak da tam bir tütmekte olan dumanı andırıyor. Bayıldım!

duman elbise

İlginç ve yaratıcı tasarım örnekleri

deniz anası elbise
orkide elbise

Gökyüzünü saçlarına taşıyabilirsin deseler inanır mısınız? Modacılar yapıyor işte. Ne kadar ilginç ve yaratıcı tasarım örnekleri baksanıza.

gökyüzü saç tasarımı simli
okyanus kıyafet tasarımı

Gökyüzü ve okyanus derken, kıyafetlerde en çok kullanılan doğa örnekleri çiçekler elbette. Hem küçük çiçekler, hem büyük çiçekler hem de yapraklar ve ağaçlar.

çiçek elbise tasarımı
mavi çiçek ceket tasarımı

Bu ilginç kıyafetler arasında çiçeklere ek olarak bir de akvaryum var. Ne kadar yaratıcı modacılar var. Mankenler de bu kıyafetleri çok güzel bir şekilde taşıyor açıkçası.

mavi çiçekli elbise tasarımı
akvaryum fanus tasarımı

En çok hangisini beğendiniz? Ben Siyah üzerine renkli çiçekli olana bayıldım! İnsan bu tasarımlarla doğanın bir parçasını olduğunu çok daha kolay şekilde hissedebilir. Harikalar!