Erkekler Neden Açıklama Yapmadan Terk Eder?

Erkekler neden açıklama yapmadan gider terk eder

Haksız yere terk eden erkek arkadaşınız oldu mu hiç? Her şey gayet iyi gidiyorken açıklama yapmadan ortadan kaybolan erkek modeli ile emin olun ilk siz karşılaşmadınız. Erkekler neden açıklama yapmadan terk eder? Bunun aslında geçerli sebepleri var.

Size göre gayet güzel bir şekilde sohbetiniz devam ediyordu veya ilişkinizde bir sıkıntı yoktu ama sonra ne olduysa birden mesaj yazmamaya başladı, aramamaya başladı. Üstelik bununla ilgili hiç bir açıklama da yapmadı. Ve siz koskoca bir “NEDEN?” sorusuyla ortada kaldınız.

Açıklama yapmadan terk edilmek insanı haksızlığa uğramış gibi bir hisse sokuyor. Belki de aptal yerine koyulmuş ve değer verilmemiş de hissettiriyor. Bunları hissetmek çok normal. Emin olun bunu yaşayan ilk kişi siz değilsiniz. Çünkü erkeklerle ilgili böyle bir sorun var.

Daha önce yazdığım erkekler neden mesaj yazmaz konulu yazımda da konuyla ilgili detayları anlatmıştım.

Veda etmeden ilişki bitirmek

Bir kişiyi tanımak, ona şans ve zaman vermek aslında ne kadar değerli bir şey. Kadınlar olarak biz zaten bir ilişkiye başladığımızda hayal dünyamız da hemen çalışmaya başlıyor. Onunla yapabileceklerimiz, gidebileceğimiz yerler falan gibi geleceğe dönük pek çok hayal zihnimizde canlanıyor.

Çünkü kadınlar hem geçmişi, hem şimdiki zamanı hem de geleceği düşünebilme yeteneğine sahip harika varlıklar. Peki erkekler öyle mi? Değil. Onlar çoğunlukla şimdiki zamana odaklı yaşıyorlar. Bu da aslında genlerimizle alakalı yani ta ilk insan zamanından geliyor.

Kim ne derse desin veda etmeden ilişki bitirmek ne kadınlığa ne erkekliğe sığar. Çünkü karşıdaki kişi bir insan ve her durumda bir açıklamayı hak ediyor.

Bakın tek kelime etmeden giden sevgili hakkında harika bir video bu. Konu enine boyuna incelenmiş. Bir izleyin.

Erkekler neden açıklama yapmadan terk eder?

Bir insanın başka bir insanı bu şekilde terk etmesi elbette kabullenilemez bir durum. Peki erkekler neden açıklama yapmadan terk eder? Yukarıda detaylı bir şekilde anlatım var.

Ama sebepler şunlar olabilir : O kişi korkak, bencil, duygusuz, empati yeteneğinden yoksun biri olabilir. Aynı zamanda henüz olgunlaşmamış biri olduğu da nettir.

Eğer ilişkinin ciddiye gitmekte olduğunu hissederse kaçar. Veya bir süre sonra kafalarınızın uymadığını hissederse de kaçar. Erkekler sorumluluk almaktan pek hoşlanmıyor.

Biz kadınlar olarak her ne kadar güzel, sağlıklı, uzun ilişkiler yaşamak istesek de erkekler bu konuda çekingen oluyor. Bu yüzden onu gözlemlemek ve ilk baştan ne gibi bir ilişki istediğini anlamak, sormak gerekiyor.

Çünkü biz hayaller kurarken, haksız yere terk eden erkek karşısında tüyleri yolunmuş tavuğa dönüyoruz. Henüz kendimizi kaptırmadan, ona bağlanmadan, ilişkiden ne beklediğini anlamamız şart. Ki üzülmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir