İnsan 20 Yılda Ne Kadar Değişir?

gençlik yaşlılık fotoğrafları

İngiliz sanatçı Daniel Meadows, çok uzun yıllardır fotoğraf çekiyor. Özellikle de insan fotoğrafı çekmeye küçüklüğünden beri meraklı olan bu sanatçı, insan 20 yılda ne kadar değişebilir? sorusuna 20 yıl önce çektiği fotoğrafların sahiplerini bulup, 20 yıl sonra fotoğraflarını tekrar çekerek cevap veriyor.

Daniel Meadows

İnsan nasıl yaşlanır?

Kapitalizmin muhteşem imaj itelemelerinin tam tersine aslında insan yaşlandıkça, yani yaş aldıkça çok daha güzelleşir. Kırışıklıkları bize bir sorun gibi gösteren sistemi ne yazık ki çoğu kişi hatta çok büyük bir kısın irdeleme gereği duymuyor. Ve o kırışıklardan kurtulmak için yani yaşının getirdiği değişiklikleri yok etmek için uğraşıyor.

gençlik yaşlılık fotoğrafı

Bazıları tek başına yaşlanıyor, bazıları da çocuklarıyla. Bebekler büyüyor, orta yaşlılar daha da yaşlanıyor. Tıpkı buradaki bebeğin büyümesi ve tıpkı annesine benzemesi gibi.

insan ne kadar değişir

20 yıllık değişim

20 yıllık değişim

Sizin 20 yıllık dostunuz var mı? Özellikle okul çağlarında başlayan arkadaşlıklar bazen yıllarca sürebiliyor. Bu iki hanım, fotoğraflarda neredeyse çocukluk halleriyle aynı gözüküyorlar.

Kırışıklık için maske yapımı

20 yıllık fotoğraflar

çocukluk yaşlılık fotoğrafı

Bazı insanlar çocukluk fotoğraflarında çok daha çirkin çıkmış oluyor. Yaşlandıkça güzelleşmek diye bir şey kesinlikle var!

1 Comment

Comments are closed.