Üniversitede Hangi Bölümü Seçmeliyim?

üniversitede hangi bölümü seçmeliyim

Üniversite okumak insana ne katar? Üniversitede hangi bölümü seçmeliyim? Üniversitede ailemin istediği bölümü mü yoksa kendi istediğim bölümü mü okumalıyım?

Ki bu gerçekten insanın başına büyük sorun oluyor. Çoğu kişi kendi istediği sevdiği bölüm yerine, ailesinin istediği bölümü okumak durumunda kalıyor. Bu da boşa giden bir dört yıl anlamına geliyor.

Üniversite için yeterli puanı alamadım düşük puan aldım ne yapmalıyım? Üniversiteyi kazanamadım ne yapmalıyım? Bu da moral bozan ve insanı ne yapacağını bilemediği bir duruma sokuyor fakat üzülmenize hiç gerek yok.

Üniversitede kızlar mı teklif ediyor? Pek çok gencin merak ettiği en önemli konulardan biri :)

Üniversite hayatı hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

Üniversitede dersler daha mı kolay? Üniversitede hocalarla aram nasıl olmalı? Üniversite okumak için başka bir şehre gitmeli miyim? Üniversiteyi şehir dışında mı okuyayım? Üniversite okurken yurtta mı kalmak daha iyi yoksa ev mi tutsam? gibi pek çok soru olabilir aklınızda.

üniversitede hangi bölümü okusam üniversite hayatı

Üniversite bölüm seçimi tüm hayatınızı etkileyebilecek çok önemli bir seçimdir bu yüzden bu konuda gerçekten çok ama çok dikkatli olmalısınız.

Daha sonra bölüm değiştiririm diye düşünmeyin çünkü aynı anda eğitime başladığınız arkadaşlarınızdan bir sene belki iki sene geride kalmanıza sebep olur. Oysa eğitiminizi bir an önce bitirip iş hayatına girmeniz size her zaman avantaj sağlayacaktır.

Üniversiteye gidecek olanların mutlaka bilmesi gereken 10 Şey! İzleyin mutlaka ve izlemeden karar vermeyin.