Peeling Nasıl Yapılır?

peeling nedir nasıl yapılır

Peeling ciltteki kirleri temizlemeye ve ciltteki ölü deriyi temizlemeye yardımcı olur. Cildi yeniler ve hatta canlandırır.

Peeling için özel kozmetik ürünler de var elbette ama evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımlar da kullanabilirsiniz.

Peeling ne zaman yapılır? Günün her vaktinde yapılabilir. Ancak tavsiye edilen en uygun zaman uyku öncesidir. Ve dermaroller yaptıktan önce veya sonraki 3 gün yapılmamalıdır.

Evde peeling tarifi

Şimdi gelelim evde peeling tarifine. İşlem öncesi yüz temizlenmelidir. Yüz temizlendikten sonra karışım yüze uygulanır. Uygulama işlemi dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Cilde fazla baskı yapılmamalıdır.

Daha önce gözenek sorununa bir alternatif olabilecek cildi parlatan maske tarifi yazmıştım. O yazı da ilginizi çekebilir.

Bir süre bu şekilde masaj yaptıktan sonra yüz ılık suyla yıkanır. Ardından cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle yüz nemlendirilir. Sonra cilt dinlenmeye bırakılır.

evde peeling

Asla göz çevresine peeling yapılmamalıdır. Etkili bir sonuç için uygulama haftada 1-2 kez yapılmalıdır.

Cildin kuru ve nemsiz olduğu kış mevsiminde bu uygulamayı ihmal etmemekte fayda var. Özellikle sivilce oluşumunu engellemek için düzenli peeling yapılmalıdır.

Peeling tüm vücuda da yapılabilir. Bunun için masaj eldiveni, banyo lifi ya da özel bir vücut peelingi kullanılabilir.

Evde peeling tarifi | Kahve peeling nasıl yapılır?

Biz kadınlar türk kahvesine bayılırız. Şahsen günde iki üç tane içiyorum. Kahvenin telveleri boşa gitmesin, evde peeling tarifi için türk kahvesinin telvesini kullanalım ve siyah nokta oluşumunu önleyelim.

evde kahve peeling

Evde kahve peeling nasıl yapılır? Çok basit ama önemli bir püf noktası var. İçtiğimiz kahvenin telvesine badem yağı, kahve yağı, kayısı yağı gibi hoşumuza giden bir yağ ekliyoruz ve kahve telvesini yüzümüze yayıyoruz.

En önemli peeling önerileri arasında bu geliyor, eğer evde bu şekilde kahve ile yapacaksanız. Eğer türk kahvesiyle yapmak istemezseniz başka nelerle yapabilirsiniz? Chia tohumu ile, toz şeker ile. Yani minik pütürlü ve besleyici şeylerle.

Peeling nasıl yapılır? Peeling önerileri | Yüz peeling

Cildinizde sivilce sorunu varsa hindistan cevizi yağı da ekleyebilirsiniz. Bir süre telveyi cildimizde bekletip ardından yüzümüzü dairesel hareketlerle ovuyoruz. Sonra yüzümüzü yıkıyoruz ve cildimiz pamuk gibi oluyor!

Akne, egzama, kuru cilt veya çok yağlı cilt için tavsiye edebileceğim peeling yapabileceğiniz Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı maske mutlaka deneyin derim.

Bu karışımı bu şekilde kullandığınızda hem siyah noktalar azalır hem gözenekler sıkışır hem de cilt yumuşacık olur. Kahve peeling yüzü karartır mı diye düşünüyorsanız, hayır karartmıyor.

Dilerseniz dinlenme aşamasında bir kırışıklık giderici serum da kullanabilirsiniz. Ya da tüy azaltan maske veya kolajen maske gibi maskeler de uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın