Sağlıklı ve Güçlü Bir İlişki İçin Yapılması Gereken 10 Şey

Bu yazımda sağlıklı ve güçlü bir ilişki için yapılması gerekenlerden bahsedeceğim. Her ilişki için hemen hemen aynı kullar geçerlidir. Güvenilir bir ilişki zaman ister. Sevgilinizle güçlü ve sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız ortaya emek koymak zorundasınız. Çünkü bu, bir gecede olabilecek bir şey değil.

Güçlü bir ilişki için : Çiftler birbiriyle iletişim kurmalı

Tüm ilişkiler için, buna arkadaşlık ve iş ilişkileri de dahildir, en önemli şey iletişim kurmaktır. Fakat doğru iletişim kurabilmek için yapmanız gereken bazı şeyler var. Öncelikle, karşınızdaki kişiyi sevdiğinizi ve ona değer verdiğinizi kelimelerle, açık bir şekilde ifade edin. Hoşunuza gitmeyen şeyleri halının altına süpürmek yerine, yapıcı bir dille ve sakin bir ses tonuyla ifade edin. Bunu yapabilen çiftlerin çok daha sağlıklı ilişkileri olur.

Sağlıklı bir ilişki için : Çiftler birbirine saygı duymalı

Güzel bir ilişkide mutlaka olması gereken şeylerden biri de saygıdır. Onun hayatına, duygularına ve karakterine saygı duyun. Bir ilişkide saygıyı yok eden bazı şeyler vardır bunları asla yapmayın. Ona ismiyle hitap etmeyin, ortak arkadaşlarınız veya akrabalarınız hakkında negatif yorumlarda ve eleştirilerde bulunmayın. Ve asla onu, ondan ayrılacağınız tehdidiyle korkutmaya çalışmayın.

güçlü ilişkinin sırrı

Çift olarak birlikte kaliteli zaman geçirmek

Sürekli olarak 24 saat birlikte olmaktan bahsetmiyorum. Bu zaten ilişki için iyi değildir. İki tarafın da kendilerine ait bir yaşamı olmalı. Fakat birlikte olduğunuz zamanı en kaliteli şekilde geçirmeye çalışın. Televizyon karşısında, koltukta oturup cips yerken sohbet etmekle; bir masada akşam yemeği yiyerek sohbet etmek arasında çok fark var.

Erkeğin aldattığını nasıl anlarız?

Aşkın dili öğrenmek!

Ona güzel kelimelerle hitap edin, ona dokunun, ona çiçek götürün, ona hediyeler alın. Nelerin hoşunuza gittiğini ona söyleyin ve onun nelerden hoşlandığını anlamaya çalışın. Sürprizlerden hoşlanan biriyse, ona ara sıra sürpriz yapın. Değilse, yapmayın.

Pozitif davranma sanatı

Çok kötü bir gün geçirmiş olsanız bile, onun yanında gergin olmayın ve sinirinizi ondan çıkarmayın. Unutmayın, yaşadığınız şey sizinle ilgili onunla değil. O, sizi sevmek için orada. Duygularınızı ve düşüncelerinizi her zaman pozitif şekilde dile getirin. Ses tonunuza dikkat edin ve saygısızca davranmayın.

Herkes güzel, sağlıklı ve güçlü bir ilişki yaşamak ister ve sevgilisiyle mutlu olmak ister fakat buradaki maddeli çoğu kişi göz ardı ediyor. Lütfen bu yazımızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bir cevap yazın