Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçların sağlıklı şekilde uzaması için doğal kürler. Saçlarının uzun, gür, sağlıklı ve bakımlı olmasını birçok kadın arzular. Bunun için şampuan, bakım kremleri, bakım yağları gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Bir süreliğine saçlarınıza bakım yaptığını fark edebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler, sonrası için saçlarınıza zarar verebilir.

Dolayısıyla saçlarınızı doğal yöntemlerle uzatmayı tercih ederek zararsız bir şekilde bu isteğinizi yerine getirmeniz mümkün.

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız maşa veya düzleştiriciler aşırı sıcaklık verdikleri için saçlarınızı yıpratır, cansızlaştırır. Yıpranmış saçlar kopmaya başlar ve böylece saçların uzamasına engel olmuş olurlar. Bu durumu saçlarınızı tekrar kestirerek düzeltebilirsiniz. Veya evde saç kesimi ile bunu kendiniz de yapabilirsiniz.

Saçların uzaması için hangi doğal yöntemler uygulanmalı?

Evinizde uygulayabileceğiniz birtakım maskelerle saçlarınıza doğal bakım yapabilir ve uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmek saçlarınıza da yansıyacaktır.

Saç neden kabarır?

Elbette saç uzatan ve saçı canlandıran takviyeler de kullanabilirsiniz. Bu takviyelerin biotin içerdiğine emin olun. Saçları temizleyen, koruyan ve güçlendiren bir şampuan arıyorsanız da en uygun fiyata Revox kolajen şampuan tavsiye ederim.

Hava kirliliği, olumsuz hava şartları vb. de saçlarınızı yıpratarak uzamalarını yavaşlatır.

saçların uzaması için

Kimyasal saç bakım ürünleri ve şampuanlar da aynı şekilde saçları yıpratır. Bu ürünler saçın hava almasını engeller ve uzama hızını yavaşlatır.

Yıpranmış saç nasıl anlaşılır ve onarılır?

Saçları uzatan doğal kürler

Saçların Uzaması İçin Sinameki Kürü
Bir avuç sinameki
1 çay kaşığı tatlı badem yağı
1 adet B vitamini kapsülü (eczanelerden temin edebilirsiniz)

Sinamekiyi kaynatın ve suyunu süzün. Sinameki suyunu ılımaya bırakın. Sıcaklığı azaldıktan sonra içerisine tatlı badem yağını ve B vitaminini ekleyin.

İyice karıştırın. Karışımı masaj yaparak saç diplerinize yedirin. Başınızı boneyle örtebilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 3-4 saat bekleyin. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kuru saçlar için saç kremi önerisi

Saçlar İçin Pancar Yaprağı Kürü

Bir kasenin içinde pancar yapraklarını ezin ve püre haline getirin. Masaj yaparak püreyi saçınıza uygulayın. Sonra başınızı folyo ile sarın. 10-15 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

Saçlar için pancar yaprağı kürü kullananlar, ortalama bir ay kullanımdan sonra daha güçlü ve parlak saçlara sahip olduklarını söylüyorlar.

Eğer aynı zamanda bakım yağı da kullanmak isterseniz Botanica comfort saç bakım yağı da tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı ürünlerden biri olabilir.

Onarma ve iyileştirme sürecinin emek istediğini unutmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.