Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçların sağlıklı şekilde uzaması için doğal kürler. Saçlarının uzun, gür, sağlıklı ve bakımlı olmasını birçok kadın arzular. Bunun için şampuan, bakım kremleri, bakım yağları gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Bir süreliğine saçlarınıza bakım yaptığını fark edebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler, sonrası için saçlarınıza zarar verebilir.

Dolayısıyla saçlarınızı doğal yöntemlerle uzatmayı tercih ederek zararsız bir şekilde bu isteğinizi yerine getirmeniz mümkün.

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız maşa veya düzleştiriciler aşırı sıcaklık verdikleri için saçlarınızı yıpratır, cansızlaştırır. Yıpranmış saçlar kopmaya başlar ve böylece saçların uzamasına engel olmuş olurlar. Bu durumu saçlarınızı tekrar kestirerek düzeltebilirsiniz. Veya evde saç kesimi ile bunu kendiniz de yapabilirsiniz.

Saçların uzaması için hangi doğal yöntemler uygulanmalı?

Evinizde uygulayabileceğiniz birtakım maskelerle saçlarınıza doğal bakım yapabilir ve uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmek saçlarınıza da yansıyacaktır.

Saç neden kabarır?

Elbette saç uzatan ve saçı canlandıran takviyeler de kullanabilirsiniz. Bu takviyelerin biotin içerdiğine emin olun. Saçları temizleyen, koruyan ve güçlendiren bir şampuan arıyorsanız da en uygun fiyata Revox kolajen şampuan tavsiye ederim.

Hava kirliliği, olumsuz hava şartları vb. de saçlarınızı yıpratarak uzamalarını yavaşlatır.

saçların uzaması için

Kimyasal saç bakım ürünleri, şampuanlar da aynı şekilde saçları yıpratır. Bu ürünler saçın hava almasını engeller ve uzama hızını yavaşlatır.

Saçları uzatan doğal kürler

Saçların Uzaması İçin Sinameki Kürü
1 avuç sinemaki
1 çay kaşığı tatlı badem yağı
1 adet B vitamini kapsülü (eczanelerden temin edebilirsiniz)

Sinamekiyi kaynatın ve suyunu süzün. Sinemakinizin suyunu ılımaya bırakın. Sıcaklığı azaldıktan sonra içerisine tatlı badem yağını ve B vitaminini ekleyin. İyice karıştırın. Karışımı masaj yaparak saç diplerinize yedirin. Başını boneyle örtebilirsiniz. Böylece yaklaşık 3-4 saat bekleyin. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Saçlar İçin Pancar Yaprağı Kürü
Bir kasenin içinde pancar yapraklarını ezin ve püre haline getirin. Masaj yaparak püreyi saçınıza uygulayın. Sonra başınızı folyo ile sarın. 10-15 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

Bir cevap yazın