Temizlik Bu 5 Tüyoyla Daha Kolay!

Yaşanılan yeri temiz tutmak hijyen açısından çok önemli. Ama herkes de temizlik yapmayı sevmek zorunda değil. Bazı insanlar temizlik yapmaktan daha çok zevk alır, bazılarıysa üşengeçlikten veya alışık olmadıklarından temizlik yapmazlar.

Saatler boyunca temizlik yapmaktan sizi kurtaracak 5 tüyoyla, temizliği daha kolay hale getirmenizi sağlayabiliriz. Neymiş bunlar birlikte bakalım.

Temizliği kolaylaştıran yöntemler

Sıcak havalar için odanıza veya salona tavan vantilatörü almak istediniz. Fakat temizliğini nasıl yapacağınız konusunda endişeniz var. Tavan fanlarını en kolay şekilde eski bir yastık kılıfıyla temizleyebilirsiniz. Kılıfı altlı üstlü temizlik yapmak için kullanabilirsiniz.
tavan vantilatör temizliği

Mineral yağı ile temizlik diye bir şey duydunuz mu hiç? Özellikle kolay fırın temizliği için mineral yağı kullanabilirsiniz. Zor çıkan ocak ve fırın lekelerini çıkartmak için çok iyi bir yöntem.
mineral yağı temizlik

Fayans temizliği nasıl yapılır? Evet, doğru bildiğiniz söylene söylene yapılır. Çünkü bezle fayans silmek insanı çok yoran bir şey. Ama fayans temizliği için bez yerine mikrofiber yer bezinizi kullanırsanız, bu sorunu çok kolay bir şekilde çözersiniz.
fayans temizliği

Parafin kağıdı ne işe yarar? Bildiklerinizi unutun çünkü parafin kağıdı mustluklarınızı pırıl pırıl yapmaya yarar.
parafin kağıdı

Bu lavabolar ne oluyor da bu kadar kirleniyor anlamak mümkün değil. Bir evde en çok kirlenen şey lavabo. Ve lavabo temizliği için gazlı su ve hidrojen peroksit kullanabilirsiniz.
lavabodaki lekeler

Sizin de temizlik tüyolarınız varsa temizliği kolay hale getirmek için paylaşabilirsiniz.