Anne Sütünü Artırıcı Bitkisel Kürler

Anne sütünü artırmak için neler yapılmalı? Doğal ve bitkisel kürlerle anne sütünü arttırmak mümkün mü? Anne sütü neden azalır? Nasıl arttırılır?

Kadınlar için en büyük sorumluluk bir bebeği olduğunda başlar. Bebeği büyütene kadar çeşit çeşit problemle karşılaşmak mümkündür. Yeni doğan bebeklerde ilk altı ay anne sütü tüketmesi önerilir. Ama bazı kadınlarda anne sütünün çok az olduğu, bebeğe yetmediği ya da hiç olmadığı söylenmektedir.

Anne sütünü ne arttırır?

Annenin sütünün erken bir zamanda azalmasının bir çok nedeni olabilir. Emziren kadınların özellikle mevsimin dışında yetişen hormonlu besinler tüketmemesi gerekir ki bunlar anne sütünü azaltan şeylerdir.

anne sütünü arttıran şeyler

Bunun dışında ebter tohumlu yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Genleriyle oynanmış tohumlar günümüzde çok fazla artmış ve artık ayırt edilemez duruma gelmiştir. Bunların başında mısır gelmektedir. Mısır hem hamileler hem de emziren kadınların tüketmemesi gereken bir besin.

Mutfakta bilmeniz gereken 10 püf noktası

Anne Sütünü Artırıcı Bitkisel Kürler
Anne sütünü artıran kürler ise taze beyaz üzüm, dereotu, incir, havuç, taze beyaz dut, haşlanmış taze beyaz dut kurusu, ananas, kereviz, çilek, rezene çayı ve teredir.

İşlenmiş gıdalar, kahve, sigara, şekerli ve glutenli gıdalardan da uzak durmak anne sütünü arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.