Saç Renginin Kalıcı Olması İçin Öneriler

Saç rengi, saçlar boyandıktan sonra güneş ışınları, kullanılan şampuan gibi bazı faktörlerin etkisiyle değişebilir. Güneşin etkisiyle koyu renk saçlar kızıllaşırken sarı renk saçlar ise açılır. Boyanın kalitesi de elbette çok önemlidir.

Peki saç renginin kalıcı olması için ne gibi öneriler verebiliriz? Ne yapmak gerekir? Saç boyasının uzun süre gitmesi için yani kalması için bunlara dikkat edebilirsiniz.

Saçların rengi iddialı bir renkse şampuan boya kullanılabilir. Bu uygulama 10 günde bir yapılmalıdır.

Saçları boyandıktan sonra kuruduysa saç kremi kullanmanın yanında saçlar için özel bakım ürünleri de kullanılmalıdır. Bu konuda shea butter karite yağı çok iyi bir çözüm olabilir.

saç renginin kalıcı olması için

Saç renginin daha parlak görünmesi için saçlar düzenli olarak her gün kıl fırçayla taranmalıdır. Ayrıca evde kadın saç kesimi ile saçlarınızın uçlarını kesip daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Saç renginin kalıcı olması için ne yapmak gerekir?

Banyoda saçlar şampuanlandıktan ve kremlendikten sonra çok iyi durulanmalıdır. Çünkü saçlarda şampuan veya krem kalıntısı kalması saçlara büyük zarar verir.

Saça pirinç maskesi nasıl yapılır?

Havuza girildiğinde özellikle sarı saçların yeşil olması da rastlanan bir durumdur. Bunu önlemenin yolu ise klordan koruyucu bakım ürünleri kullanmaktır.

Biotinli kolajen şampuan kullanmak da saçların hasar görmesini engelleyecek en önemli faktörlerdendir.