Collagen Forte Premium Yorumlar Ve İnceleme

Collagen forte premium yorumlar kullananlar

Collagen Forte Premium kullananlar arasında olduğum için sizlere hemen bir yorumlar ve inceleme yazısı yazmak istedim. Biliyorsunuz ben zaman zaman kullandığım ürünler hakkında düşüncelerimi sizlerle buradan paylaşıyorum. Böylece ürünü almadan önce bir fikir de ben size vermiş oluyorum.

Zaman zaman kolajen kullanıyorum. Ki daha önce Suda collagen tablet ve Venatura beauty collagen kullanmış ve bu ürünlerle ilgili yorumlarımı da sizlerle paylaşmıştım. Şimdi ise sırada Collagen Forte Premium var. Ürün iyi mi işe yarıyor mu? Ne kadar kullanmak gerekir gibi sorularınız varsa yanıtlamaya çalışacağım.

Collagen forte premium içeriği

İlk önce Collagen forte premium içeriği nasıl bir bakalım. Çünkü kullandığımız takviyelerde ve kolajenlerde içerik oldukça önemli.

Collagen forte premium içindekiler içeriği

Gördüğünüz gibi içerik olarak bayağı yoğun. Günde üç tablet olarak kullandım ve buna göre balık kaynaklı tip 1 kollajen peptit 750 mg, sığır kaynaklı tip 1 kollajen peptit 600 mg, sığır kaynaklı tip 3 kollajen 600 mg. Sığır kaynaklı tip 2 kollajen peptit 75 mg ve tavuk kaynaklı tip 2 kollajen peptit 75 mg.

Birazdan tiplerden de bahsedeceğim ancak içinde neler var dediğimizde listede şunlar da var : Vitamin c 180 mg, çinko 15 mg, yumurta kabuğu 37,5 mg, yumurta zarı 37,5 mg ve selenyum 82,5 ug.

Menşe ülke Türkiye, ürün sahibi Business sağlık ilaç medya ltd. şti olarak kutunun üzerinde onay numarası ile birlikte yer alıyor.

Tip 1, tip 2, tip 3 kolajen ne işe yarar?

Her marka ve ürün herkese uygun olmayabilir. İçerik olarak da herkesin hoşuna gitmeyebilir. Mesela bir ara Suda collagen karpuz aromalı toz kutu kullanmıştım. Daha doğrusu kullanamamıştım. Aşırı tatlıydı ve sanırım içinde tatlandırıcı da vardı. İçemedim ve başkasına hediye ettim.

Şimdi kolajen türlerine bakalım. Tip 1 kolajen ne işe yarar? Ciltteki kırışıklık ve çizgileri azaltır. Cilde esneklik kazandırır. Vücudumuzda en çok bulunan budur aslında ancak yaş aldıkça üretimi azalır. Ve zaten bu yüzden ciltte yaşlanmalar meydana gelir.

Tip 2 kolajen ne işe yarar? Bu da, daha çok belli bir yaşın üzerindeki kişilerin tercih ettiği türdür. Bağ dokular, kıkırdaklar bununla daha sağlıklıdır. Eklem ağrılarına ve kireçlenmeye de iyi gelir.

Tip 3 kolajen ne işe yarar? Kaslara, organlara ve cilde esneklik ve elastikiyet sağlar. Yani biz eğer güzellik amacıyla kolajen kullanmak istiyorsak tip 1 ve 3 bizim için en uygun türler olur. Ki içerik resminde gördüğünüz gibi Collagen forte premium da zaten bu ikisi açısından zengin.

Ürün değerlendirme ve puanlama

Yazıı bitirirken Collagen forte premium için ürün değerlendirme ve puanlama kısmında yorumlar ve inceleme ile ilgili son notlarımı eklemek istiyorum.

Kokusu : 10/10 (herhangi bir koku gelmiyor)
Dokusu : 3/10 (büyük ve zor yutuluyor)
Kullanım kolaylığı : 5/10 (yutmak zor, 3 tane birden yutmak gerekiyor)
İçerik yeterliliği : 9/10 (çeşitlendirilmiş bir içeriği var)
Fiyatı : 7/10 (bu içerik için fena değil)
Etki : 6/10 (gözle görülür etkisi olmadı)
Tekrar alır mıyım? Hayır.

Daha önce de belirttiğim gibi bu tür ürünleri 3 ay kullanıp bir kaç ay ara vermek ve sonra yeniden kullanmak gerekir. Ancak ürünün boyutu büyük ve yutması zor olduğu için ben sadece 1 ay kullandım. Yani ben toplamda 3 ay kullandım ama 3 ayrı ürün kullandım.

Kolajeni ne olursa olsun uzun süreli kullanmak gerekiyor. Sadece tablet olarak değil. Bee beauty kolajen yüz kremi ya da herhangi bir kolajen kağıt maske için de bu geçerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir