Kolajen Kağıt Maske

kolajen kağıt maske

Kolajen maske ne işe yarıyor? Gerçekten etkili mi? Neden bu kadar meşhur? Kullandım ve kolajen kağıt maske hakkındaki yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Yüzüme sürekli maske yapan birisi değilim, aslında yapsam iyi olur çünkü kuru bir cildim var. Genelde tüy azaltıcı maske uyguluyorum. Fakat elbette sadece maskeler değil cildi onarmak ve güzelleştirmek için beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor. Mesela ben çok az su içiyorum.

Bu yüzden Gratis alışverişimde indirimde olduğunu gördüğüm kolajen kağıt maskeden bir tane denemelik satın aldım. Banyo sonrası yüzümü tonikledikten sonra maskeyi paketten çıkartıp yüzüme yerleştirdim.

Kolajen maske nasıl uygulanır?

kolajen maske ne işe yarıyor

Kolajen maskeyi, eğer benimki gibi kağıt maskeyse, paketinden çıkartıp yüzünüze yerleştireceksiniz. Yatarak beklemek zorunda değilsiniz. Çünkü içindeki sıvı akmıyor.

Kırışıklık giderici maske tarifi

Kolajen takviyesi olarak Suda collagen kullanıyorum onunla ilgili bir yazı yazmıştım. Ayrıca kolajen kremi arıyorsanız hangisini kullanmanız gerektiğini de yazdım.

Göz ve ağız bölgesi açıkta kalacak şekilde hazırlanmış olan maske yüzünüzde 15-20 dakika duruyor. Buna 3D maske deniyor. Ben yarım saat beklettim. Daha sonra maskeyi yüzümden alıp, elimle sıkarak maskede kalan sıvıyı yüzüme yaydım.

Kolajen kağıt maske ne işe yarıyor?

kolajen maskeler

Yüzüm hemen pamuk gibi oldu. Yani yarım saatlik bir işlem yüzümü gerçekten yumuşacık yaptı. Kolajen maske kırışıklıkları azaltmak, cilde nem ve canlılık vermek için kullanılıyor.

İyi bir doğal kolajen kaynağı olan incinin faydaları da oldukça fazla.

Tabii bu maskeyi haftada bir iki kez uygulamak gerek veya kolajen içeren nemlendirici krem kullanmak gerek ki cilde sürekli olarak kolajen verilsin. Benim kullandığım günlük nemlendirici krem Bee Beauty Q10 Kırışıklık Karşıtı Gündüz Kremi ve çok memnunum.

Kolajen kağıt maskeyi tavsiye eder misiniz? diye sorarsanız ederim. İndirimdeyken mutlaka alıp deneyin. Ama benim gibi sadece bir tane almayın. Bence indirimden toplu alın ve haftada bir iki kez yapın. Çünkü belli ki uzun süre düzenli olarak uygulayınca çok iyi bir etkisi olacak.