Venatura Beauty Kollajen Yorumlar Ve İnceleme

Venatura Beauty Kollajen kullananlar yorumlar

Venatura Beauty Kollajen kullananlar arasındayım ve sizinle yorumlar inceleme yazısı paylaşmak istedim. Bu kolajen işe yatıyor mu, tadı nasıl, nasıl kullanılır hepsini anlatacağım.

Ürün Venatura Beauty Kollajen 5000 mg 30 saşe olarak güzel bir kutuda geliyor. İçinde 30 adet minik saşe var. Tadı nasıl diyenler olacaktır. Çilek aromalı ama Suda kolajenin karpuzlusunu kullanmıştım, onunla kıyaslarsak çok daha hafif ve doğal.

Yani o çilek tadını pek hissetmiyorsunuz. Ancak kolajen olduğu için tabii hafiften ağır bir kokusu var. Yine de Suda Collagen karpuz aromalı toz karışımdan bin kat daha iyi bir içeriğe sahip bence.

Venatura Beauty Kollajen içeriği nasıl? Her bir saşede 5000 mg tip 1 kolajen, 100 mg C vitamini, 100 mg hyaluronik asit, 10.0 mg çinko, 10 mcg biotin, 10.0 mg bakır ve 55 mcg selenyum var. Bu bir balık kolajeni. Ben ilk kez balık kullandığım için herhalde kokusu bana biraz ağır geliyor.

Suda eriyen kolajen. Soğuk suya koyduğunuzda erimiyor, ılık tercih etmek gerekiyor. Ben Venatura Beauty Kollajen kullananlar arasında 1.5 ay önce girdim. Bir kutu bitti, ikincisini de aldım ve onu kullanıyorum. Ne gibi değişiklikler var birazdan anlatacağım.

Venatura Beauty Kollajen yorumlar

Biliyorsunuz kolajenlerin tipine göre işlevleri de değişiyor. Yani saçlarım uzasın diyorsanız veya tırnaklarım kolay kırılıyor bunun için ne yapmalıyım diyorsanız sizin için uygun olan Tip 1 balık kolajeni. Venatura Beauty Kollajen yorumlar yazımda zaten en fayda gördüğüm yerin saçlarım ve tırnaklarım olduğunu hemen belirtmem gerekir.

Bir aylık kullanım sonrası saçlarım uzadı ve tırnaklarım güçlendi. Ben cildimdeki sarkmalar toparlansın diye kullanmak istemiştim aslında ama bu etkiler de çok iyi oldu. Mesela daha önce de bir ara Suda kolajen tablet kullanmıştım, o cildime çok iyi gelmişti.

Venatura beauty kollajen 5000 mg 30 saşe

Kolajen nasıl kullanılır diye merak edenler için şöyle söyleyeyim. Üç ay ara vermeden tüketip sonra 3 ay ara vermeniz gerek. Ben 1.5 aydır içiyorum. Bu kutum bitince tekrar tablete döneceğim.

Bu alanda kullandığım Kolajen kağıt maske , Destek kollajen krem ve Bee beauty kolajen yüz kremi yazılarımı da okumak isteyebilirsiniz. Biliyorsunuz sitemde ürün incelemesi yapıp yorumlarımı sizlerle paylaşıyorum. Sizin de denememi istediğiniz ürünler varsa yazının altındaki yorum kutucuğuna yazabilir veya ürününüzü denememi ve yorumlamamı isterseniz iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Kilo aldırıyor mu? Evet. Bunu kesinlikle söyleyebilirim ki aldırıyor.

Çinko ne işe yarar?

Bu karışımın içinde az da olsa yer alan vitamin ve minerallerden biraz bahsedeyim. Mesela çinko ne işe yarar? 18 yaşından büyük kadınlar içinde günlük doz ihtiyacı 9mg, erkekler için ise 11mg.

Her şeyden önemlisi bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yaraları iyileştiriyor, cildi güzelleştiriyor, inflamasyonu azaltıyor, bağırsakları onarıyor ve göz sağlığını destekliyor. Depresyon, akne, hiperaktivite bozukluğu, diyabet, ağız kokusu, nezle, grip ve ülser için de kullanılıyor.

En çok midye, yengeç, ıstakoz gibi deniz ürünlerinde var. Venatura Beauty Kollajen içeriği ise 10.0 mg çinko barındırıyor. Yani hem 18 yaşından büyük kadınlar hem de erkekler için uygun bir günlük dozaja denk geliyor.

Selenyum neye iyi gelir?

Hepimiz C vitamininin, biotinin, hyaluronik asitin ne işe yaradığını biliyoruz. Özellikle cilt ve saç sağlığı için çok önemliler. Onarıcı ve yenileyici etkileri var. Peki selenyum neye iyi gelir biliyor musunuz?

Harka bir antioksidan, kalp hastalıklarını ve bazı kanser türlerini önlüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, tiroit sağlığı için oldukça önemli. Serbest radikallere karşı koruyucu etkisi var. Alzheimer, parkinson, unutkanlık gibi hastalıklara karşı koruyucu.

Astım semptomların en iyi gelen en iyi iz mineral. En çok deniz ürünlerinde ve brezilya cevizinde var.

Ürün değerlendirme ve puanlama

Yazımı bitirmeden önce Venatura Beauty Kollajen 5000 mg 30 saşe için ürün değerlendirme ve puanlama kısmını yazmak istiyorum.

Kokusu : 4/10 (balık olduğu için ben sevmedim ama zorla da olsa içilebiliyor)
Dokusu : 7/10 (soğuk suda erimiyor)
Kullanım kolaylığı : 10/10
İçerik yeterliliği : 10/10
Fiyatı : 10/10 (piyasadaki en uygun fiyatlı ürünlerden biri)
Etki : 9/10 (en az 2 ay kullanmak gerekiyor)
Tekrar alır mıyım? Evet.

Paketlemesi güzel, estetik duruyor. Ben toplamda 2 ay bundan kullanıp sonra bir ay da tablet kullanacağım ama bir sonraki üç aylık serüvenimde yine bu şekilde yapabilirim. Belki smoothie yapıp içine karıştırmak daha iyi bir fikir olur. Bir dahaki sefere, bakalım.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir