Differin Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Differin Jel Nasıl Kullanılır?

differin jel nedir

Sivilce sorunu her yaşta ortaya çıkabilen bir şey. Sadece ergenlik döneminde değil. Beslenmeye bağlı olarak, cildi pamuk gibi olan kişilerde dahi zaman zaman sivilce çıkabiliyor. Buna ek olarak artık herkesin yüzünde güneş lekeleri mevcut. Peki bunun çözümü nedir? Differin jel!

Differin jel nedir? Ne işe yarar?

Özellikle sivilce problemi yaşayanlar için tam bir mucize. Sabah, akşam ve hatta makyaj yapmadan önce dahi kullananlar var ama bu tavsiye edilmiyor. Differin jelin aktif maddesi adapalen’dir. Adapalen, akne vulgaris tedavisinde topikal retinoiddir. Komedonların baskın olduğu akne vakalarına karşı etkilidir.

Differin jel fiyatı nedir? Eczacıbaşı’nın çıkarttığı Differin jel % 0.1 jel 30 G { E.İ.P } ortalama 50-55 TL gibi bir fiyata satılıyor eczanelerde.

Lekeler için Differin jel

Güneş lekeleri ve çillerden kurtulmak için de Differin jel kullanılabiliyor. Çok küçük miktarda lekelerin üzerine sürülerek uygulanıyor. Bu işlemden önce cildin temizlenmesi ve jelin gece sürülmesi öneriliyor. Lekeler için Differin jel kullanacaksanız, jeli göz bölgesine yaklaştırmamaya dikkat etmek gerekiyor.

differin jel ne işe yarar

Differin jel kullananlar

Differin jel kullananlar bu jelin kokusundan pek memnun değiller fakat sivilceleri yok etmede resmen bir mucize yarattığını vurguluyorlar. Bazı kremler ve jeller sivilceleri kurutur fakat leke ve iz bırakır Differin jel kullananlar böyle bir sorunla kesinlikle karşılaşmadıklarını ve bu açıdan da bu jelden çok memnun kaldıklarını söylüyorlar.

Jeli sürdükten sonra güneşe çıkmaktan kaçınılması öneriliyor. Differin jel kullananlar cildi kurutabileceğini ve soyulma yaşanabileceğini de söylüyorlar o yüzden Differin jel kullanırken mutlaka daha fazla su tüketmeli ve cildi nemlendirmeye de önem verilmeli.

Differin jel fiyat

Differin jel fiyatı 2020 yılı itibariyle 55 TL’dir. Fiyatı yüksek gibi geliyor çünkü normalde bu tür jel veya pomatlar genelde 20 TL civarında. Ama işlevi ve kullanım süresi hesaplanınca aslında o kadar çok değil. Çünkü çok az bir miktar kullanacaksınız ve sadece belli bir süre kullanacaksını.

Differin jel nasıl kullanılır?

Özellikle akşam yatmadan önce temizlenmiş olan cilde sürüldüğünde Differin jel etkisini çok daha iyi gösterir. Yani akşam uyumadan önce yıkanmış ve organik tonik nasıl yapılır yazımda anlattığım tonikle temizlenmiş cildin üzerine jeli sürüp, sabah uyandığınızda pamuk gibi ve sivilcelerden arınmış bir cilde sahip olmak mümkün. Ki zaten bu yüzden bu jel Differin jel mucizesi diye geçiyor.

differin jel kullananlar

Differin jel kullanırken dikkat edilmesi gerekenler! Yan etki yapabilir

Akne, siğil ve sivilceler için kullanılan Differin jel mutlaka doktor tavsiyesiyle ve belli bir oranda kullanılmalı. Belki başka bir kremle veya jelle karıştırılmalı. Çünkü ciltte rahatsız edici yanmalara ve soyulmalara yol açabilir.

Ayrıca bol sıvı tüketimi ve cildi nemlendirmek de Differin jel kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri. Soyulma, yanma ve kuruluk gibi yan etkiler yapabilir. Ve jeli kesinlikle gözlere yaklaştırmamak da gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir