Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

göz makyajı nasıl yapılır

Göz makyajı aslında tüm makyajın en önemli kısmı. Bu yüzden doğru göz makyajı yapmak çok önemli. Peki göz makyajı nasıl yapılır ve hangi teknikler kullanılır? Göz makyajındaki önemli püf noktaları nelerdir?

Binlerce renk ve model arasından kendine uygun olanı seçip kullanmakta her zaman fayda olduğunu düşünüyorum. Bir dönem hiç kullanmadığım onlarca makyaj malzemesine sahip olduğumu fark etmiş ve çok üzülmüştüm.

Daha sonra onları etrafımdaki insanlara hediye ettim ve artık sadece kullandıklarımı tutuyorum. Her şey herkese yakışmaz konu makyaj ve moda olunca buna dikkat etmek gerekir.

göz makyajı

Göz şekline göre göz makyajı yapmak her zaman doğru seçimdir. Yani küçük göz makyajı farklı olmalıdır, dar göz kapağı için makyaj farklı olmalıdır. Düşük göz kapağı olanlar için de daha farklı teknikler kullanılmalıdır.

Makyaj yapımı

renkli göz makyajı

Far nasıl sürülür? Aslında iki yöntem var. Ya göz kapağına koyu renk sürüp, rengi yukarıya doğru açmak ya da göz kapağına açık renk uygulayıp rengi yukarıya doğru koyultmak. Eğer gözleriniz küçükse ikinci makyaj tekniğini kullanmalısınız.

Göz kalemi veya eyeliner için püf noktaları

Dar göz kapağı olanlar, göz kalemi yerine eyeliner kullanmalı. Ve eyeliner çekmek onlar için oldukça özen gösterilmesi gereken bir makyaj bölümü.

Çünkü küçük göz kapağına kalın bir kalem çekerseniz göz kapaklarınız iyice yok olacaktır. Ne kadar ince eyeliner çekerseniz ve göz kapağınızı ne kadar çok açık renge boyarsanız gözleriniz o kadar açılır ve büyük gözükür.

eyeliner nasıl sürülür

Göz şekline göre eyeliner çekebilirsiniz. İsterseniz kuyruğunu yukarı doğru kaldırabilirsiniz. Eğer gözleriniz büyük değilse, eyeliner kuyruğunu istediğiniz kadar uzatmakta sakınca yok.