Kaş Usturası İle Yüz Almak | Bilmeniz Gerekenler Ve Yorumlar

Kaş usturası ile yüz almak yorumlar bilmeniz gerekenler

Kaş usturası ile yüz almak hakkında bilmeniz gerekenler ve yorumlar içeren bir yazı hazırladım size çünkü biliyorum ki yüz tüylerinden bıktınız. Bunu ben de yaşadım, hatta neler neler yaşadım tüm süresi sizin için anlatacağım.

Hemen başlayayım, özellikle benim gibi esmerseniz yüzünüzün ve vücudunuzun her yerindeki kıllar ilk gençlik dönemlerinde tam bir kahır gibi gelir. Alırsın bir hafta sonra tekrar uzar. Çünkü hormonlar gayet iyi dolaşıyor.

Bu konuda neleri denediğimi yazayım sonra da detaylara geçeyim. Jilet, ağda, sir ağda, kaş usturası, epilatör, lazer epilasyon. En çok merak ettiğiniz kaş usturası ile yüz almak tüylerini kalınlaştırır mı sorusunun cevabını vereyim. Evet, sertleştirir dersem daha doğru olur. Tıpkı jiletle almak gibi.

kaş usturası ile yüz almak tüyleri kalınlaştırır mı

Yani hiç usturayla uğraşmayayım direkt yüzümü jiletle alayım derseniz de aynı şey olacaktır. Çünkü ikisinin de ucunda metal bıçak var.

Yani kılları yüzeysel olarak budamak gibi düşünün. Hani çimenin ucu aslında sivridir. Ama siz kökünden budayınca küt bir şekilde kalır ve öyle çıkar. Aynı o şekilde işte.

Karınca yumurtası yağı kullananlar

Yüz tüylerini almak hakkında bilmeniz gerekenler

Kaş usturası yüzdeki kılları kalınlaştırır mı anlattım. Bununla birlikte hangi teknik daha iyi? Bugüne kadar en verim aldığım yöntemler hangileri oldu şimdi biraz onlardan bahsedeyim ve yorumlar kısmına geçeyim.

Büyüklerden her zaman “jiletle yüz alınmaz, tüylerin sertleşir erkek gibi olursun” gibi cümleler duyardım o yüzden bundan hep uzak kaldım ama bir süre sonra özellikle şakaklarımdaki ve bıyık bölgesindekiler beni çok rahatsız etmeye başladı.

Eğer şimdiye kadar hiç yaptırmadıysanız asla ama asla bakın kesinlikle iple bıyık aldırma veya yüz tüylerini iple aldırmak gibi bir şeye kalkışmayın. Çünkü böyle bir acı yok! Bir sefer denemiştim. Gözlerimden yaşlar gelmişti. Canıma okumuştu. O yüzden bunu deneyeceğinize jileti deneyin çok daha iyi yani.

yüz tüylerini iple aldırmak

Her neyse ben ilk olarak ağda yapmıştım. O da acıtmıştı ama elbette ip kadar değil. Daha sonra çok şükür sir ağda çıktı. Bunun normal ağdadan farkı azalttığı(nı iddia ediyorlar ama bence azaltmıyor) daha az acıması ve tüylerin daha kolay çıkması.

Daha sonra yazları oksijen sürüp yüz tüyleri sarartma kısmına geçtim. Güneşin altında sürünce öyle bir etkisi oluyordu çünkü. Ama kışın ne yapacaktım? İşte bu noktada tüylerini ağdayla almak fikrine sıcak bakıyor insan öyle değil mi. Hepsini alayım gitsin diyor. Ama bu da büyük bir hata.

Bunu denememdeki sebep hep sir ağdadan daha ucuz olması hem de evde kendim istediğimde yapabilecek olmamdı ama cildimi mahvetti. Her tarafımda kabarıklıklar ve minik yaralar oluşuyordu. İstediğiniz kadar cilt bakımı yapın oluşan tahriş geçmedi ve hala da o minik minik yara izleri var. Oysa herkes pürüzsüz bir cilt için delirir öyle değil mi.

Kaş usturası ile yüz almak yorumlar

Bazı şeyleri denemiştim şimdi sırada kaş usturası ile yüz almak vardı. Bu konudaki yorumlar kısmına birazdan geçeceğim. Önce arada epilatör var. Ki cildimi ağdadan daha da beter etti. Yüze epilatör kullanılır mı diyenler için cevabım kesinlikle hayır.

Ha özel olarak şimdi bazı aletler çıkarttılar ama kızlar inanın denediğim her şeyin içinde en iyisi kesinlikle lazer epilasyon. Ha ama bu konuda da dikkatli olun çünkü değişik makineler var. Gideceğiniz yerde özellikle bu bölgedeki tüylerden tamamen kurtulmak istediğinizi söyleyin ve kaç seansta biter diye de ekleyin. Çünkü ortalama 6-7’da bitmeli.

Kaş usturası ile yüz almak yorumlar

Ben tüm seanslarımı tamamlamadım araya bazı şeyler girdi. O yüzden kalınlaşan bazı kıllarım ve bazı bölgelerdeki ufak tefek kıllarımı şimdi jilet veya ustura ile alıyorum ama nadiren. Neden kalınlaşan dedim çünkü lazer epilasyonun öyle bir etkisi var.

İnce olan kıllar önce kalınlaşabiliyor, ama alet o kalınlaşanları daha kolay görüyor. Mesela ben koltuk altıma da yaptırdım oradakiler hemen bitti artık hiç çıkmıyor ama yüz bölgesindeki tüyler daha ince diye biraz daha uzun sürebiliyor.

Kaş usturası ile yüz almak hakkındaki yorumlar kısmında merak ettiğiniz yüzdeki kılları kalınlaştırır mı sorusu için tıpkı jiletle almışsınız gibi biri sizi öpünce batar diyebilirim.

Özellikle kalınlarsa tavsiye etmem. İnceler için belki olabilir. Cildiniz hassas değilse ağda, hassassa lazer epilasyon çözüm bence. Tamamen kurtuluyorsunuz. Ama seanslarınızı bitirin. Benim gibi yapmayın :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir