Qfect Hyaluronic Acid Serum Yorumlar Ve İnceleme

Qfect Hyaluronic Acid Serum

30 ml olarak satılan Qfect hyaluronic acid serum kullananlar arasında olduğum için size yorumlar ve inceleme yazısı hazırlamak istedim. Bu hyaluronik asit bana iyi geldi mi?

30-40 yaş sonrası için krem ve serumlar için kolajen ve hyaluronik asit birer can kurtarıcı denilebilir. Çünkü cildin kaybettiği nem ve elastikiyeti yeniden sağlayabiliyorlar. Ama elbette pek çok marka var.

Bu alanda kullandığım Voonka collagen beauty blue hyaluronic acid cream‘e bayılmıştım ve nemlendirici olarak hala onu kullanıyorum (zam yapılmadığı sürece).

Kolajen için ise bir dönem Suda collagen tablet kullandım ve ara verdim. Ondan da çok memnun kalmıştım. Serum olarak ise pek memnun kalmadığım Serena beauty collagen anti aging face serum kullandım.

Qfect hyaluronic acid serum yorumlar ve inceleme

İndirimde görüp aldım ve denemeye karar verdim. Bir şişe kullandım bitti, şimdi sizinle Qfect hyaluronic acid serum hakkındaki yorumlar ve incelemelerimi aktaracağım.

Öncelikle kutunun üstünde yazanlara bakalım. Qfect hyaluronic acid serum içindekiler sırasıyla : su, sodyum, hyaluranate, gliserin, aloe barbadensis leaf extract, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, hydrolized collagen, allantoin, hamamelis virginiana (witch hazel) extract, l-absorbic acid, tocopherol acetate, ginkgo biloba leaf extract.

Serum nasıl kullanılır

Temizlenmiş yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanıyor. Yani önce yüzümü yıkıyorum, sonra tonikliyorum sonra serumu sürüyorum biraz bekliyorum, en son da nemlendirici kremimi sürüyorum.

İçindeki pipeti de kullanmak kolay oluyor. Alnıma yanaklarıma ve boynuma bir miktar sürüp dağıtıyorum. Bir şişesini sadece sabahları kullanarak yaklaşık 1 ayda bitirdim.

Kuru ciltler için serum arıyorum diyorsanız bunu tavsiye ederim. Daha önce incelediğim ve kullandığım Serena’dan sonra Qfect’in kıvamı daha yapışkan geldi. Ama bu bende daha iyi bir his oluşturdu. Yani ikisini karşılaştıracak olursam şöyle anlatayım.

Biri daha su gibi ama cildime canlılık ve enerji vermişti. İkincisi daha yapışkan ama nemlendirme açısından daha etkili olduğunu düşünüyorum. Sürdükten sonra o yapışkanlık hissi oluyor fakat nemlendiriciyi sürmeden önce biraz bekliyorum zaten o arada cilt emiyor.

Daha önce kuru ciltler için evde nemlendirici maske önerilerinden bahsetmiştim. Eğer özellikle kırışıklık giderici serum arıyorsanız, kırışıklık için evde maske nasıl yapılır yazımdaki tarifi de haftada 2 kez uygulamanızı tavsiye ederim.

Cildi canlandıran serum

Özellikle cildi canlandıran serum arıyorsanız; alkol, paraben ve parfüm içermeyen bir seçeneğe ihtiyacınız varsa tavsiye ederim. Benim için ilk kullandığım serumun içindeki kötü parfümden sonra bu gerçekten çok iyi bir seçenek oldu. Hiç kokusu yok.

Qfect Hyaluronic Acid Serum kullananlar

Zaten cildin parlak, canlı ve sağlıklı görünmesi için formüle edilmiş bir ürün. Yağlı ve hassas ciltler de kullanabiliyor. Dermaroller ile de kullanılabiliyor. Ben gerçi janssen serum kullanıyorum dermaroller için hep ama bu da iyi bir seçenek. Çünkü içeriği temiz.

Diğer bir avantajı ise hem kolajen hem de hyaluronik asit içeren bir serum olması. Cildimin canlı görünmesi için ne yapmalıyım diyenler bu avantajdan yararlanabilir.

Ürün değerlendirme ve puanlaması

Şimdi Qfect hyaluronic acid serum için ürün değerlendirme ve puanlaması kısmına geçerek yazımı bitireyim.

Qfect hyaluronik asit serum

Kokusu : 10/10
Dokusu : 8/10
Yapışkanlık : 8/10
Kullanım kolaylığı : 9/10
Etki : 9/10
Fiyat : 8/10
Tekrar alır mıyım : İndirimde görürsem alırım

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir