Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir?

Karınca yumurtası yağı ne işe yarar

Karınca yumurtası yağı son zamanlarda sıkça duymaya başladığım bir şey. Araştırdım ve ne işe yarar faydaları zararları nedir sizin için derledim.

Önce hemen karınca yağı yumurtası ne işe yarar sorusunun cevabıyla başlayayım. Çoğu kişi, vücuttaki tüyleri azalttığını düşünüyor. Hatta bebeklerde kullanılıyor.

Yeni bir ürün değil aslında Asya ve Orta Doğu’da yüzyıllardır kullanılıyor. Acısız, ekonomik olması yanı sıra kolay kullanımı ile de tercih edilmiş ve günümüzde de hala ediliyor.

Karınca yumurtası yağı faydaları

Karınca yumurtası yağı faydaları arasında en dikkat çekeni tüyleri azaltması diye biliniyor. Ancak derinlemesine bir araştırma yaptığınızda bunun ne kadar gerçek olduğu da bir muamma.

Karınca yumurtası yağı kullananlar, “acaba bu günah mı” diye de düşünüyor. Bazıları işe yaradığını söylüyor ama büyük bir çoğunluk “hiç bir işe yaramadı” diyor.

Satılan ürünlerin içeriklerine bakıldığında aslında kanserojen etkiye sahip olduklarını görülüyor. Peki bu ürün bir pazarlama ürünü mü?

Pazarlama ve reklam dediğimizde aklımıza gelen en önemli markalardan biri Procsin. İnternette bu işi çok başarılı bir şekilde ilerletiyor. Son kullandığım Boom Butter cilt bakım yağı hakkındaki yorumlarımı bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Furfural denilen etken madde plastik ve çözeltilerde kullanılan bir kimyasal madde. Bazı parfümlerde düşük miktarda bulunuyor ancak etken maddesi asıl bu olan ürünlerde risk fazla.

Normalde %0.036 oranında ürünlerde bulunduğunda SCCNFP tarafından bir hasara sebep olmayabilir deniliyor ancak cilt üzerine, daha büyük oranda sürülmemeli.

Yüz bölgesi için tüy azaltan doğal maske tarifini de deneyebilirsiniz.

Tüylerden kurtulmanın yolları

Tüylerden kurtulma yöntemleri olarak ağda, sir ağda, epilatör, jilet ve lazer epilasyon ilk sırada yer alıyor. Kadınların bu büyük derdine daha kolay bir çözüm yok mu?

Neden daha kolay? Çünkü lazer epilasyon çoğu kişiye pahalı geliyor, ağda ve sir ağda kalıcı bir çözüm değil. Ancak ağdanın içindeki şekerin, tüyleri beslediği uzun süredir söyleniyor.

tüylerden kurtulmanın yolları

Bazılarının tüyleri daha yoğun, kalın bazılarının ince, daha seyrek. Tabii ki bölgeye göre de değişiyor.

Konuyla ilgili olarak daha önce kaş usturasıyla yüz almak ve Braun silkepil 7 yorumlar diye iki yazı yazmıştım.

Peki tüylerden kurtulmanın doğal yolu yok mu? Bunun kesin çözümü nedir? diye düşünüyorsanız, bence karınca yumurtası yağı gibi tam olarak işe yaradığı kanıtlanmamış ürünler yerine epilasyona gitmek daha mantıklı.

Ben koltuk altı için gittim. Bazen indirimli paketler oluyor. Onlara denk gelirseniz harika! Mesela 6 seansta tamamen kurtulabiliyorsunuz. Ve bir daha hiç çıkmıyor. Acıyor mu, evet ama değiyor mu? Evet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir