Ligone Multivitamin Mineral

ligone multivitamin

Bir süredir Ligone Multivitamin kullanıyordum fakat bugün itibariyle bir daha kullanmayacağım. Neden mi? Ligone Multivitamin Mineral içeriği ve baş ağrısı yüzünden.

Bir süredir çok iyi bir multivitamin ve probiyotik deposu olan Ligone’yi kullanıyordum.

Ligone‘de 2 milyar probiyotik var, hem de en faydalı olanlardan.
Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Rhamnosus ve Bifidobacterium Bifidum. Özellikle ishal gibi bir sorununuz varsa sondaki bakteriye ihtiyacınız var demektir.

Ligone multivitamin mineral ayrıca beni en çok içindeki vitamin karışımıyla da cezbetmişti. Ligone kullananlar da bu noktaya dikkat çekiyordu zaten.

ligone yan etkiler

Ben tepeden saç dökülmesi ve halsizlik için kullanmak istemiştim. İçindeki probiyotikler de oldukça etkili görülüyordu.

Ligone’de hangi vitaminler var?

A vitamini, C vitamini, E vitamini, D3 vitamini, K2 vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B4 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, Biotin, Folik Asit.

Ligone’de hangi mineraller var?

Magnezyum, çinko, demir, selenyum, bakır, manganez, krom, molibden, bor, lutein. Ve ilave bileşenler olarak Koenzim Q10, Alfa lipoik asit ve beta glukan.

Gördüğünüz gibi bu içerik beni çok cezbetmişti çünkü çoklu bir multivitamine ihtiyacım vardı fakat arkadaşlar böyle bir baş ağrısı yok! Önce her gün içtim, yani üst üste bir 4-5 gün. Baktım başım ağrıyor çok. Ligone yüzünden olduğu aklıma gelmedi. Öbür hafta tekrar içtim, başım tekrar ağrımaya başladı.

multivitamin hapları

Ligone multivitamin mineral baş ağrısı yapıyor

Ligone gerçekten felaket bir baş ağrısı yapıyor ve bir kaç saat sürmüyor, bir kaç gün sürüyor. Göz açtırmayan inanılmaz bir baş ağrısı oluyor. Üzülerek bırakıyorum. Çünkü içinde ihtiyacım olan tüm vitamin ve mineraller vardı fakat bu yan etki çekilir gibi değil.

Umarım Ligone kadar dolu bir içeriğe sahip olan başka bir multivitamin bulabilirim. Belki yine Solgar denerim ama onun böyle kapsamlı multivitamini var mı bilmiyorum. Fiyatı yüksek Solgar’ın ama yan etkisi olmuyor. İçeriği temiz yani.

Yazının bu kısmına sonradan bir edit ekliyorum. Arkadaşlar Ligone neden baş ağrısı yapıyor çözdüm! Eğer siz de Ligone multivitamin kullandığınızda başınız arıyorsa Glutamin intoleransınız var demektir. Ben bunu keşfettim ve sizinle paylaşmak istedim. Mutlaka sizin de çok işinize yarayacaktır bu bilgi.