Witch Hazel Cadı Fındığı Ne İşe Yarar?

Witch Hazel Cadı Fındığı

Witch hazel cadı fındığı ya da fındık yağı özellikle enflamasyonu dindirmek ve cilde yumuşaklık verme konusunda oldukça işe yarar. İçeriğindeki tannin ve galik asit sayesinde iltihap giderici özelliğe sahiptir.

Serbest radikalleri etkisizleştirerek müthiş bir anti oksidan etkisi oluşturur.

Akne, Egzama ve Sedef Hastalığının Doğal Tedavisi

Hazel witch cadı fındığı ciltteki iltihabı önleyerek akne, egzama ve sedef hastalığının doğal tedavisi olarak bilinir. Düzenli uygulanan witch hazel cadı fındığı ciltteki hasarı onarır. Bu şekilde cilt kızarıklıklarını da tedavi eder.

egzama doğal tedavi Witch Hazel Cadı Fındığı

Doğal Hemoroit Tedavisi

Kaşınma ve kanamaya sebep olan hemoroit, anüs bölgesine giden damarlarda iltihaplanma sonucu ortaya çıkar. Hemoroitin yol açtığı rahatsızlık ve ağrıyı geçiren doğal tedavi witch hazel fındık yağı tedavisidir.

Ayrıca genital bölge kararması isimli yazımız ilginizi çekebilir.

Witch Hazel Fındık Yağı Nasıl Kullanılır?

Sorunlu olan ve tedavi edilmek istenen bölgeye, o bölge temizlendikten sonra sürülür. Veya bitkisel çayların içine bir kaç damla eklenerek içilebilir. Güçlü içeriği ile mideye hasar vermemesi için bir iki damladan fazla içilmemeli ve bol sıvıyla birlikte tüketilmelidir. Bu konuda doktorunuzdan bilgi alınız.

saç derisi sağlığı Witch Hazel Cadı Fındığı

Cadı Fındığı Saç Derisi Hassaslığını Giderir

Kullanılan yanlış şampuanlar saç derisinin hassaslığına yol açabilir. Ve saçta sedef hastalığı veya seboreik dermatit gibi hastalıklara yol açabilir. Doğal tedavi yöntemi olarak, saçınızı yıkamadan önce saç diplerinize cadı fındığı sürüp yarım saat bekletebilirsiniz.

Yapılan bir araştırmada witch hazel cadı fındığı içeren şampuanla saçlarını yıkayanlarda kafa derisi hasarının geçtiği ve önlendiği kanıtlanmıştır.

Boğaz Ağrısını Geçiren Doğal Yöntem

İltihap ve kanamayı geçiren içeriğiyle witch hazel cadı fındığı boğaz ağrısını geçiren doğal bir yöntemdir. Bu özellikleriyle idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde de kullanılabilir.

Bir çay kaşığı witch hazel cadı fındığını bir bardak suda 10 dakika kaynatıp, yutmadan gargara yapıp tükürürseniz boğaz ağrısını geçirdiğini fark edersiniz.

Ben cilt lekelerim ve sivilcelerim için yüzümü, organik tonik ile tonikledikten sonra sürüyorum. Bu yağla birlikte bir karışım hazırladım. Yani içinde sadece bu yok. Ayrıca avokado yağı, e vitamini gibi esansiyel yağlar da ekledim ve cildim yumuşacık oluyor. Pamuk gibi bir cilt için ozon yağı da deneyebilirsiniz.

Her gün değil, haftada sadece bir iki sefer bu şekilde bir doğal serum uyguluyorum. Ayrıca bir yerinizde yara çıktıysa veya yandıysa da yine bu yağı kullanabilirsiniz. Çünkü iyileştirici etkisi çok iyi.