Parfüm Nereye Sıkılır?

Evet parfümü pek çok yerinize sıkabilirsiniz fakat tüm gün kokusunun gitmemesi için ve bütün gün güzel kokmak için parfümün kalıcı olması için parfümü nereye sıkmak gerekir? Bizim aradığımız cevap bu.

Saça parfüm sıkmak

Saçlarınızı her savurduğunuzda harika bir koku yayılmasını sağlar. Fakat saçınıza parfüm sıkarken parfüm şişesini biraz uzaktan tutup sıkmayı tercih edin. Çünkü saça parfüm sıkmak zararlı. Neden mi? Saçlarınızı kurutabilir ve kafa derisine zarar verebilir. Bu yüzden hem saçın ihtiyacı olan nemi koruması için hem de saçların güzel kokması için yapabileceğiniz şey parfümü biraz uzaktan saçınıza sıkmak.

Kulak arkasına parfüm sıkmak

kulak arkasına saça parfüm sıkmak

Aslında boynunuza parfüm sıkmak yerine kulak arkasına parfüm sıkmak çok daha mantıklı. Çünkü boynuna parfüm sürdüğün zaman parfüm hem kıyafete gelebilir, hem de boynun rengini yani parfümün sürüldüğü yerin rengini değiştirebilir. O yüzden kulak arkasına parfüm sürmek çok daha iyi ve parfümün uçmasını engellemek için yapılabilecek bir şey.

Dirsek içine parfüm sıkmak

Damarların deriye yakın olduğu yerler parfümün sürülmesi gereken yerlerdir. Peki neden dirsek içine veya bileğe parfüm sürülür? Çünkü o bölgelerde sıcaklık daha fazladır. Ve sıcaklığın fazla olması da parfümün daha çok koku yaymasını sağlar.

Koltuk altına parfüm sıkmak

Koltukaltı genelde kapalı bir alan olduğu için parfümü uzun süre hapseder fakat terleme olduğunda terlemenin etkisiyle birlikte parfüm dağılıp uçabilir. Bunun için koltuklatını kuru tutmaya özenmek gerekir.