Protein Kahvesi Proffee Nedir? Nasıl Yapılır?

Proffee protein kahvesi nedir nasıl yapılır

Protein kahvesi proffee, sosyal medyadan ünlü olan tarifler arasında. Biliyorsunuz daha önce de yine bir Tiktok trendi olan dalgona kahve ortalığı kasıp kavurmuştu, ki bence harika bir tarif.

Bugün sizin için bu yeni Tiktok modası olan protein kahvesi proffee nedir nasıl yapılır anlatmak istedim. Biliyorum içinizde modayı, özellikle de sosyal medya modalarını takip edenler oldukça fazla.

Pek çok yayıncı buzlu kahve, espresso ve protein tozu ile hazırladığı bu kahveyi profillerinde paylaşmaya başlayınca, moda bir anda yayıldı. Sonuçta kim kahve sevmez ki?

Kahve seven sporcular fitness kanallarında, aynı zamanda protein tozlarını da nasıl alabileceklerini düşünerek ikisini birbirine karıştırdı. Yeme içme tutkunları da bu tarife krema ve bazı lezzetli şuruplar eklediler. Şimdi hemen tarife geçelim.

Protein kahvesi proffee nasıl yapılır?

Proffee nedir ve nereden çıktı öğrendik, şimdi sırada nasıl yapılır kısmı var. Elbette bu tarifin çok kolay olması da büyük avantaj. Çünkü ihtiyacınız olan malzemeler çok az ve hazırlaması çok kolay.

 • Sıcak ya da soğuk demlenmiş kahve
 • Protein tozu
 • Buz
 • Tatlandırıcılar (isteğe bağlı)

Proffee tarifi için olmazsa olmaz olan malzeme aslında buz. Çünkü tozun tadını dengeliyor. Tatlandırıcı olarak vanilya özütü ekleyebilirsiniz. Sevmiyorsanız veya alerjiniz varsa tarçın da ekleyebilirsiniz.

Proffee nasıl yapılır

Hazırlanışı oldukça kolay. 1 bardak kahvenizi demleyin. Protein tozu ile tarçını karıştırın, bardağa önce buzları koyun ve ardından tozları kahveye katıp iyice karıştırın. Daha sonra bardağın içine dökün.

Kahve tarifleri geliştirmeye açıktır, içine bitkisel süt de ekleyebilirsiniz. Bazıları bu aşamadan sonra üzerine krema da ekleyebiliyor. Yani ham tarif bu, gerisi sizin zevkinize kalmış.

Tarifi daha çok protein tozu yerine protein shake ile hazırlıyorlar. Çünkü bu şekilde daha iyi bir kıvam elde ediyorlar. Tüm malzemeleri shaker içine koyup iyice çalkalamak da farklı bir hazırlama yöntemi olarak kullanılıyor.

Proffee faydaları neler?

Özellikle düzenli bir egzersiz programınız varsa ve vücudunuzdaki kas oranınızı artırmak istiyorsanız protein shake sizin için oldukça yardımcı bir içecek olacaktır. Bu kahveyi içtiğinizde fiziksel performansınız da artacaktır.

İsterseniz liste olarak proffee faydaları neler diye madde madde yazayım, o şekilde daha rahat görebiliriz.

 • Fiziksel performansı artırır
 • Kas kaybını önler
 • Kas oluşumunu destekler
 • Yağ yakımını hızlandırır
 • Odaklanmayı kolaylaştırır
 • Kanser, felç, parkinson riskini azaltır
 • Depresyonu önler
 • İştahı kontrol altına alır

Kahve artık pek çok alanda kullanılıyor. Özellikle  canlandırma etkisi dikkat çekiyor. Memnun kaldığım kozmetik ürünler arasında da var mesela daha önce size anlattığım Claderm kahveli arındırıcı kil maskesi bunlardan biri.

Bizim kültürümüzde oldukça yaygın olan kahve falı da yine bunlar arasında yer alıyor.

Tarifi denemek isterseniz içine bal da ekleyebilirsiniz. Yeme içme konuları biliyorsunuz ki yaratıcılığa çok açık. O yüzden, zevkinize göre geliştirebilirsiniz. Ve yaptığınız güzel tarifleri de aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle de paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir